Ilona Svobodová

Ilona svobodová: nechá si dělat další a další tetování. sama si je navrhuje

Bezprostřední a neustále dobře naladěná. Taková je herečka Ilona Svobododová, která se na nás pravidelně usmívá z televizních obrazovek i divadelních prken. Práce má stále dost a má to tak ráda. Určitě ale není člověk, který by dřel do roztrhání těla. Moc dobře ví, že je třeba i odpočívat a aby mohla konat radost druhým, je třeba ji dopřát především sobě. A tak cestuje, užívá si dobrého jídla a pití a zdobí si tělo malůvkami... Jak se vlastně dostala k herectví? A kdy se stihla vyučit sekretářkou?

Přestože Ilona Svobodová letos v červnu oslavila již dvaašedesáté narozeniny, duší je stále mladá holka, která si život užívá naplno. Svědčí o tom i fakt, že její tělo zdobí tetování, která navíc postupně přibývají. Nejdřív se objevil jeden obrázek, poté druhý, třetí a nyní herečce zdobí malůvky celou levou paži. S tetováním ale Ilona rozhodně nekončí a plánuje další kresby, které si dokonce sama navrhuje. "Vždy o tom přemýšlím, aby mi to nezasahovalo do práce, nebo se dala překrýt make-upem, přece jen v každé roli mít tetování nemůžu,“ upřesňuje herečka, která je nejspokojenější s plným diářem. Vídat ji proto můžeme nejen v televizi, ale především v divadle.

Čtěte také

Iveta Bartošová

Čtěte také

Sestra Ivety Bartošové jí zazpívala do nebe. A jak se žije synu Arturovi?

Herečka nebo sekretářka?

Lásku k divadlu si vypěstovala už jako malé děvčátko. V dětství byla hodně aktivní, tančila, zpívala, věnovala se gymnastice, hrála na klavír a navštěvovala výtvarný a dramatický kroužek. A právě tyto umělecké zájmy ji přivedly ke studiu pražské konzervatoře, kde se zalíbila hned několika českým režisérům. Objevila se tak například ve filmu Má láska s Jakubem, Láska na druhý pohled, Hadí jed nebo Oldřich a Božena. Získala také angažmá v Realistickém divadle, kde vydržela čtrnáct let. Poté se přesunula do Divadla v Dlouhé a působí tam dodnes.

Kdyby ale herečkou nebyla, s přehledem by se uživila jako písařka. Je totiž i vyučenou sekretářkou. K tomuto rozhodnutí ji dohnal komunistický režim, který ji nepustil dál studovat. „Uměla jsem šíleně rychle psát na stroji. Dokonce jsem měla asi čtyři sta úderů za minutu," nechala se slyšet Ilona, která svoji dovednost využila později i v divadle.

Čtěte také

Radka Třeštíková ráda mění barvy vlasů

Čtěte také

Radka Třeštíková o vztazích: Jsem samostatná a nezávislá. Nevadí mi nikoho nemít

Hlas amerických hvězd

Věnuje se také dabingu. Jejím nezaměnitelným, charismatickým hlasem k nám promlouvá například americká herečka Michelle Pfeiffer, Sharon Stone nebo Demi Moore, zaslechnout ji ovšem můžeme i ve filmu Číslo 5 žije anebo Nekonečný příběh 2. Za svůj dabing si v minulosti vysloužila nominaci na diváckou cenu TýTý. Zapomenout ale nesmíme ani na její televizní tvorbu, která je mnohem obsáhlejší, než se může zdát. Znát ji můžeme ze seriálů Druhý dech nebo Přítelkyně z domu smutku a pochopitelně z nekonečného seriálu Ulice, hrála i v celé řadě pohádek. V současné době působí jako vedoucí dramatického oddělení Pražské konzervatoře.

Pamatujete si Ilonu Svobodovou ve Zpívánkách?

Nechala v Ulici přepsat scénář

V Ulici představuje Jitku Farskou, manželku Franty, neboli herce Ondřeje Pavelky. Věděli jste však, že zmizení ze seriálu, které proběhlo před několika málo lety, bylo nápadem samotné Ilony? Byla to právě ona, kdo poprosil o přepsání scénáře. Před padesátkou totiž pracovně odešla "na volnou nohu" a chtěla vyrazit na několik týdnů do Francie studovat jazyk. Cestování na vlastní pěst, ať už s batohem na zádech přírodou či procházky evropskými městy se zastávkou na dobré kávě, miluje odjakživa. Za svůj život navštívila a poznala míst opravdu hodně. Prim u ní však jednoznačně hrají pobyty v cizině, které si sama zařídí. A vzhledem k její popularitě je to pochopitelné. Je totiž ráda, když má trochu soukromí.

Čtěte také

Daniel Dangl

Čtěte také

Režisér Daniel Dangl: Jsem strašně špatný herec. Sám sebe bych nikam neobsadil

Lásky jejího života

Poprvé se Ilona Svobodová provdala za herce a dabéra Gustava Bubníka, s nímž má dceru Adélu. I po rozvodu zůstali přáteli. Osudovým mužem se však herečce stal o deset let starší skladatel Petr Skoumal, který bohužel v roce 2014 podlehl rakovině. Má s ním syna Filipa. Tomu se v maturitním ročníku naplno projevila epilepsie, která jedním jediným záchvatem chlapce ovlivnila do konce života. Intenzivní péčí ho matka znovu postavila na nohy a Filip dostudoval, sehnal si práci v sociální sféře a nyní pomáhá seniorům. Uspokojení navíc nachází v psaní básní. Herečka tak může mít radost, že její dnes již dospělý syn kráčí ve stopách zesnulého manžela - i když jen pro radost.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz region.rozhlas.cz

Čtěte také

Ivana Gottová s dcerami

Čtěte také

Daly vale světu slavných. Co dělá vdova po Karlu Gottovi Ivana a jejich dcery?

Čtěte také

Jan Rosák

Čtěte také

Jan Rosák: Baví mě koukat na hezký holky, ale v tom mě doma nepodporují

Čtěte také

Saskia Burešová

Čtěte také

Retro z Vlasty - Saskia Burešová: Můj první konkurz? Na Poštovní schránku!

 

Obrázek Vlasta.cz

Vymazlený domov. jaké trendy v bydlení zútulní rok 2023?

Některé styly jsou nadčasové a téměř nesmrtelné, drží se na výsluní řadu let, mnohdy i několik dekád. Avšak každý rok přináší nové trendy, kterými se můžete inspirovat a zakomponovat je do vlastního interiéru. Jaké jsou pro rok 2023?

Po covid pandemii, která nás připoutala v našich domovech, stále přetrvává touha trávit více času ve svých příbytcích, které se více méně příležitostně mění také na kancelář. A i když už tvrdé „lockdowny“ nehrozí, nebo v to aspoň doufáme, touha po útulných a zkrášlených příbytcích neuvadá. Domovy mají být nejen bezpečnou oázou klidu, ale také dokonale funkční a atraktivní. Představujeme vám trendy, které budou v příštím roce dominovat interiérovému designu.

Kousek přírody

Přírodní materiály jako dřevo, kůže, sláma, ratan, nebo kámen, jsou tou správnou ekologickou volbou. Pozitivně působí na naše zdraví, přirozeně propojují interiér s exteriérem a vnáší do nich pozitivní vibrace. Můžete je použít na nábytku, jako obklad stěn, na podlahách, na textilních a interiérových doplňcích. Nejjednodušším způsobem, jak přinést kousek přírody do příbytku, jsou pokojové rostliny. Umí místnost krásně oživit, některé jsou i lapačem toxinů a elektronického smogu.

Přírodní materiály a živé rostliny ložnici sluší. Přírodní materiály a živé rostliny ložnici sluší. Zdroj: Shutterstock

Pocit komfortu

Jedním typem, jak se cítit doma komfortně a pohodlně, je využít měkké textilní doplňky, které najdou uplatnění v každé místnosti. Splní nejen estetickou úlohu, ale taky praktickou. „Bavlněné hřejivé deky, měkoučké polštáře, zatemňovací závěsy, flanelové bavlněné povlečení, nebo heboučké utěrky – všechny tyto prvky nádherně zútulní domov,“ radí Martina Matějovská, obchodní ředitelka společnosti Matějovský, tradiční české značky ložního povlečení a bytového textilu.

Designové kuchyňské utěrky budete chtít mít vždy po ruce i na očích. Designové kuchyňské utěrky budete chtít mít vždy po ruce i na očích. Zdroj: Matějovský a.s.

Míchání stylů

Trendem, který je tu už několik sezón, je míchání stylů. Tento osobitý způsob vyjádření se těší oblibě především u kreativních lidí,kteří jsou otevření novým možnostem a příležitostem. Do moderně zařízeného interiéru je vhodné přidat vintage nebo retro kousky. Efektivně působí míchání stylů zejména v prostornějších místnostech, například v obýváku či jídelně.

Přírodní tóny směle zakomponujte i do jídelny či obývacího pokoje. Přírodní tóny směle zakomponujte i do jídelny či obývacího pokoje. Zdroj: Shutterstock

Přítomný home-office

Mnoho společností nabízí svým zaměstnancům možnost pracovat z domu, ať už trvale, nebo jen pár dní v týdnu. Jakmile nemáte k dispozici samostatnou místnost, vytvořte si pracovní koutek v ložnici, jídelně, nebo obýváku. Nezapomeňte na kvalitní osvětlení, ať už bodovým, stolním anebo závěsným světlem. Nesprávné osvětlení může způsobovat bolest hlavy, nesoustředěnost a další zdravotní těžkosti. Obklopte se pozitivními doplňky, které vás nakopnou k produktivitě. Udělejte si z pracovního koutku doslova šťastné místo na práci.

Pracovní kout si zařiďte funkčně a především tak, abyste si práci z domova zpříjemnili. Pracovní kout si zařiďte funkčně a především tak, abyste si práci z domova zpříjemnili. Zdroj: Shutterstock

Křivky jsou všude

Oblé tvary interiéru svědčí, zjemňují ho a zútulňují. Sluší všem stylům, hodí se do moderního, minimalistického, rustikálního, či skandinávského stylu. Využít je můžete na nábytku, jako je pohovka, křeslo, konferenční stolky, stoličky s oblými opěrátky a podobně. Ale krásně vypadají i doplňky s oblými tvary, jako je například zrcadlo, obrazy, foto rámečky, prostírání do jídelny, keramika, nebo vázy. 

Příjemná hřejivá deka je skvělým společníkem pro chladné večery. Příjemná hřejivá deka je skvělým společníkem pro chladné večery. Zdroj: Matějovský a.s.

Mohlo by vás zajímat: Zaostřeno na ložnice: Nejlepší povlečení na zimu