Ivan Trojan a jeho 4 synové. Hraje s nimi od mala. Možná je znáte

Petra Šmídová | 28. 11. 2022
Ivan Trojan se synem Josefem, který má našlápnuto k zářné herecké kariéře
Bráchové Josef s o rok starším Františkem
Ivan Trojan se synem Josefem a manželkou Klárou Pollertovou

Kdo by neznal Ivana Trojana. Charismatický osmapadesátiletý herec nás baví nejen na divadelních prknech a stříbrných plátnech, ale také v nejrůznějších, velmi originálních, televizních reklamách. Jméno Trojan je zkrátka obvykle zárukou kvality a humoru, které ale nemusíme čekat jen od nejslavnějšího Ivana, nýbrž od celého Trojanovic klanu. Kdo všechno se z jejich rodiny potkal před kamerou? Možná se budete divit. Tahle rodinka se spolupráce, na rozdíl od ostatních, nebojí.

Věděli jste, že držitel sedmi Českých lvů není zdaleka jedinou celebritou v rodině? Jeho otec je herec Ladislav Trojan, bratr uznávaný režisér Ondřej Trojan, manželkou (brzy zřejmě již exmanželkou, jelikož se objevila informace, že se rozešli) je herečka Klára Trojanová Pollertová a švagrem Lukáš Pollert, olympijský vítěz ve vodním slalomu. A hereckými hvězdami se pomalu ale jistě stávají i Ivanovi nejstarší synové František s Josefem. Filmoví tvůrci moc dobře vědí, že takového potenciálu je třeba využít pro společné projekty.

VIDEO: Ivan Trojan jako anděl Petronel a jeho synové jako andělíčci

Zdroj: Youtube

Ceny Český lev Ivana Trojana:

Smradi (2002) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Musím tě svést (2002) - nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli

Jedna ruka netleská (2003) - nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli

Václav (2007) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Ve stínu (2012) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Díra u Hanošovic (2014) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Šarlatán (2020) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

 

Snídaně ano, či ne? Záleží na tom, zda jste sova nebo skřivan
Hubnutí

Snídaně ano, či ne? Záleží na tom, zda jste sova nebo skřivan

Spojení talentů

Zatímco některé slavné osobnosti se dušují, že by se svým partnerem či dětmi v jednom projektu účinkovat nemohly, Trojanovi mají k umělecké tvorbě zcela opačný přístup. Spolupráce na nejrůznějších projektech jim vyhovuje a nabídkám filmařů se tak nebrání.

V roce 2003 si tak Ivan zahrál po boku své ženy Kláry v komedii Jedna ruka netleská a pod taktovkou bratra Ondřeje zazářil v romantickém dramatu Želary, které získalo nominaci na Oscara. O dva roky později herec pobavil ve veleúspěšné pohádce režiséra Jiřího Stracha Anděl páně se svými dvěma syny, čtyřletým Josefem a pětiletým Františkem, kteří zde ztvárnili andílky. Ve filmu Cena za štěstí z roku 2019 se pak před kamerou sešli opět oba synové Josef s Františkem a nechyběla ani maminka Klára Pollertová a dědeček Ladislav Trojan. Film Šarlatán, který na filmová plátna vstoupil před dvěma lety, pak spojil otce Ivana a syna Josefa, jenž ztvárnil jeho mladší já, a ve vedlejší roli se v úspěšném snímku režisérky Agnieszky Holland objevil i starší František.

Čtyři synové - kdo ještě překvapí?

Trojanovic rodinka s podobou jako vejce vejci zkrátka na plátně funguje. Nechme se překvapit, co dalšího vymyslí. Tím spíš, až dorostou další nástupci. Ivan Trojan má totiž s manželkou Klárou celkem čtyři syny - kromě Františka a Josefa jim dělá radost ještě Antonín a Václav.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz

Tereza Pergnerová a hitparáda Eso. Pamatujete si všechny moderátory?
Příběhy

Tereza Pergnerová a hitparáda Eso. Pamatujete si všechny moderátory?

Co jste nevěděli o Arabele: Nagyová měla roli díky nemoci, Šafránková dabovala
Příběhy

Co jste nevěděli o Arabele: Nagyová měla roli díky nemoci, Šafránková dabovala

Skromný Keanu Reeves: Bohatství nosí v sobě. To, co má na účtu, posílá jiným
Příběhy

Skromný Keanu Reeves: Bohatství nosí v sobě. To, co má na účtu, posílá jiným

Tagy Český lev herec hlavní role Ivan Trojan Klára Pollertová-Trojanová Ladislav Trojan Lukáš Pollert Ondřej Trojan plátno Trojanovice