Jak nakupovat během slev? A jak se z toho nepomátnout a neutrácet za nesmysly

Jitka Musilová | 1. 2. 2022
Vlněná čepice, Ovečkárna, 499 Kč
Bunda, Nax, 1499 Kč
Slip on, Vasky, 2399 Kč

Slevové šílenství začíná. Přestože vás láká nakoupit si nové oblečení za hubičku, přemýšlejte o tom, zda ho opravdu potřebujete. Protože ač to stojí třetinu ceny, když nákupnímu šílenství podlehnete, ve finále utratíte více peněz za blbosti, které neunosíte, než když jdete cíleně na dobře promyšlený nákup. Takže za nás slevy ano, ale s mírou.

Nakupování ve slevách má jistá pravidla, která se s posunováním věkové hranice mění a mění se i s posunováním finančních možností, což, jak samy jistě dobře víte, nemusí jít ruku v ruce. Dříve to možná platilo, ale dnes už nikdo nezaručí, že si na sklonku pracovní kariéry budete vydělávat víc peněz, než když jste v oboru začínala. I když v ideálním případě to tak je!

Víte, jak nosit bílou košili? Nuda to být nemusí, stačí správná kombinace
Krása

Víte, jak nosit bílou košili? Nuda to být nemusí, stačí správná kombinace

Dnes vám tedy přinášíme tipy, jak nakupovat ve slevách, pro generaci 50+, která už má leccos za sebou, v módě většinou netápe a umí ohodnotit kvalitu na úkor trendy kousků, které se rychle okoukají. Možná právě proto je pro ženy 50+ nakupování ve slevách náročnější, ale o to víc si ho mohou užít.

1. Kvalita na úkor kvantity

Slevy tu nejsou od toho, abyste si nakoupila deset triček v Terranově nebo Primarku po třiceti korunách za kus, ale jedno až dvě úžasná trička ze 100% bavlny nebo bambusu, perfektně střižená od dražší, nicméně kvalitní značky, nebo rovnou od návrháře, zlevněné ze dvou tisíc na pětistovku. Je možné si po celý rok nekoupit v řetězcích nic a ušetřené peníze pak investovat ve slevovém období třeba do nadčasového vlněného kabátu, který i se 70% slevou bude stát „ranec“, ale na nový byste se nikdy nezmohla a vydrží vám na celý život.

Odvahu! I po padesátce můžete nosit koženkové kalhoty a sukně s koženým efektem
Krása

Odvahu! I po padesátce můžete nosit koženkové kalhoty a sukně s koženým efektem

2. Trendy pomíjí, šatník stojí na pilířích

Dejte vale okatým trendy kouskům, které nosí všechny kolegyně a jsou na první dobrou tak zapamatovatelné, že už při třetím nošení budete vypadat, že nic jiného nemáte. Nebo se vám prostě velmi rychle okoukají. Soustřeďte se spíše na klasiku v podobě základních pilířů šatníku, tyhle basic kousky totiž hravě zkombinujete s posledními výkřiky módy a budou vás určitě bavit déle než jednu sezónu.

Zapůjčeno od mužů! Noste svetr, který dřív oblékali pánové hlavně pod sako
Krása

Zapůjčeno od mužů! Noste svetr, který dřív oblékali pánové hlavně pod sako

3. I dvě stovky můžete utratit za něco, co unosíte

U každého kousku oblečení se na chvilku zastavte a položte si jednoduchou otázku: Opravdu se vám tohle tak moc líbí, že byste uvažovala o koupi i ve chvíli, kdy by na modelu nebyla cedulka s výrazně přeškrtnutou původní cenou? Nebo jste jen podlehla dojmu, že za dvě stovky to tu nemůžete nechat? Protože dvě stovky jsou sice skoro nic, ale dvoustovka ke dvoustovce a najednou jste v tom za dva tisíce.

Lehká péřovka sbalená do vlastní kapsy nebo kapuce se vejde i do menší kabelky!
Krása

Lehká péřovka sbalená do vlastní kapsy nebo kapuce se vejde i do menší kabelky!

4. Často jde jen o triky obchodníků

A možná vůbec nejde o slevu, někdy jsou ceny po celý rok tak napálené, že právě v době slev se dostáváme na částky, které (možná) odpovídají. Nenechte se zmást super akčními nabídkami a berte slevové šílenství jako hru, ve které vyhrává ten nejspokojenější. Pokud se máte cítit prima a ne jako oblafnutý zákazník, vybírejte pečlivě a s rozmyslem, opravdu vám nic neuteče. Skříně a botníky narvané k prasknutí nejsou alfou a omegou spokojeného života. Ale když to pojmete jako zábavu, obměníte šatník za hubičku a starší kousky zase přesunete k někomu, kdo je ještě unosí, klidně se na nákupy kousků se slevovou visačkou vrhněte a užijte si to.

Sex ve městě je zpět! Jak vypadají hlavní hrdinky? A která odvážně nosí šediny?
Krása

Sex ve městě je zpět! Jak vypadají hlavní hrdinky? A která odvážně nosí šediny?

Tagy peníze