Počítejte s tím, že vás to bude stát nějaký čas a námahu. Budete mimo jiné potřebovat dvacet až šedesát minut denně čtyři až pět dní v týdnu na pořádnou pohybovou aktivitu a zároveň se budete muset zavázat k tomu, že budete jíst jinak než dosud. Vyplatí se také investice do činek či posilovací gumy. 

Počítejte s tím, že si budete psát, kolik, čeho sníte. Zároveň si sestavte cvičební plán, zahrnující kardio i posilovací cvičení, sepište si ho a držte se ho.

Zaměřte se na kardio

Tohle cvičení ve vysokém tempu je základem pro spalování kalorií a zvyšování výkonosti srce a plic, díky čemuž se doberete lepší kondice. Pokud jste začátečník, budete potřebovat nějaký čas, abyste se dokázali ve vysokém tempu pohybovat tak rychle, a tak dlouho, abyste skutečně hubli – což je dvacet až šedesát minut denně čtyři až pět dní v týdnu. Pokud nejste zvyklí se vůbec hýbat, můžete začít s 15-20 minutami tři až čtyři dny v týdnu a postupně prodlužuje čas a frekvenci. 

Můžete běhat nebo ještě lépe hodně rychle chodit, plavat, jezdit na kole, případně si na internetu najít kardio cvičení ve vysokém tempu.

Čtěte také

Petr Zelenka

Čtěte také

Petr Zelenka režíruje hru Beckham a říká: Ženy určují, na co se půjde do divadla

Musíte posilovat, jinak to nejde

Druhou a také nezbytnou částí vašeho programu bude silový trénink k budování svalové hmoty a zrychlení metabolismu – pokud chcete při posilování zároveň spalovat kalorie, volte cviky, při kterých posílíte celé těl najednou, jako jsou dřepy, výpady, kliky a shyby. Samozřejmě, pokud vám to vaše kondice a zdravotní stav dovolí.
Každopádně se zaměřte na posilování všech svalových skupin alespoň dvakrát týdně, s jedním nebo dvěma dny odpočinku mezi tréninky. Pokud jste začátečník, začněte u každého cviku jednou sérií po 15 opakováních. Přidávejte činky, posilovací gumy. 

A samozřejmě, změny na talíři

  • Pište si, co jíte, abyste si uvědomili, kolik, čeho sníte a kde děláte případné chyby. 
  • Nehladovte. Mnoho lidí kvůli hubnutí drasticky sníží denní energetický příjem, jenže tím si koledují mimo jiné o zpomalení metabolismu. 
  • Pijte dost tekutin, ovšem neslazených. 
  • Jezte pravidelně, ale hlídejte si velikost porcí
  • Jezte dostatek vlákniny, bílkoviny a ke každému jídlu přidávejte ovoce a zeleninu

Zdroj:

https://www.verywellfit.com/your-summer-weight-loss-program-1229934

Čtěte také

Obrázek Vlasta.cz

Čtěte také

Jaro je obdobím, kdy vaše vlasy potřebují restart