Obujte válenky: Užijte si nohy v teple a noste je klidně i ve městě

Jitka Musilová | 8. 2. 2021
Sněhule, Crocs, Urbanlux.cz, 1959 Kč
Sněhule, Monn Boot, David Sport, info o ceně v obchodě
Válenky, Answear Lab, 569 Kč

Ve sněhulích a válenkách si užijete zimní radovánky v teple a pohodlí. Jsou nepromokavé a odlehčené, mají vychytanou membránu a často i vyjímatelný vnitřek. Pokud se vám i přes kvalitní ponožky zpotí noha nebo se do boty dostane sníh, vnitřní vložku jednoduše vyndáte a usušíte.

Válenky pro drsnou ruskou zimu

Jsou válenky a válenky. Pamatuji si, že když jsem na ulici zmerčila tlustou holku v minisukni a pestrobarevných punčocháčích a sjela pohledem dolů, dost často se naskytl pohled na sešmajdané a špinavé hnědé boty nad kotníky. Tohle byla má zkušenost s válenkami, a i když jsem je viděla vyskládané v regálu, nové a vymazlené, stejně se mi nelíbily. Musím přiznat, že je nevlastním dosud, a asi nikdy nebudu, ale měla jsem tu možnost vyzkoušet kvalitní a značkové, třeba známé Uggy nebo Emy, a to byla jiná káva. Nejdůležitější je pevná podrážka a kvalitní zpracování.

Válenky jsou vlastně tradiční ruské zimní boty z ovčí plsti (ovčího rouna) a dosud jsou prý u Rusů velmi oblíbené. Klasické válenky jsou hřejivé a lehké a bude vám v nich příjemně i v -40 °C. Válenky, které zakoupíte v našich obchodech (kromě těch specializovaných), jsou často méně nebo více povedené napodobeniny, i ty mají místo v dámských botnících.

Zamaskujte kila navíc: Nenoste jen černou, pomůže vám chytrá kombinace materiálů
Krása

Zamaskujte kila navíc: Nenoste jen černou, pomůže vám chytrá kombinace materiálů

Gagarin by koukal

Moon Booty neboli měsíční boty určitě znáte. V Aspenu a možná už i Špindlu patří k nutné výbavě celebrit a značky se každý rok předhánějí, kdo u vyvolených zaboduje. Letos to sice neklaplo, ale to nic nemění na tom, že jsou perfektní na procházku nebo tehdy, když držíte stráž u dětské školičky. Já mám zkušenost, že trochu kloužou, proto si dávejte pozor. Takže pokud vyrazíte na hory, k monn bootům si přibalte ještě pohodlné zimní pohorky na delší túry.

Elegance: Sukně sluší úplně všem. Vyberte si ji podle typu postavy
Krása

Elegance: Sukně sluší úplně všem. Vyberte si ji podle typu postavy

Sněhule do hor i do města

Zato sněhulí je celá řada a v některých se dá absolvovat i výšlap. Starší ročníky možná pamatují totalitní sněhule, všichni jsme nosili stejné… Šlo o tmavě modrou gumovou botu s našitým světle modrým šusťákovým vrškem, pruhovaným, vpředu na zip, uvnitř byla vyjímatelná plstěná vložka. Když jsme s bráchou a rodiči vyráželi na hory, před pokojem v horské boudě stály tři páry různých velikostí, identickou sestavu rušily jen tátovy kožené pohorky. On by si sněhule na nohy nikdy nevzal. K typickým a snadno rozeznatelným patří skvělé Sorely, které nosí vlekaři v Alpách, protože jsou úžasně teplé a mají vymakanou protiskluzovou podrážku. Dámy si zase oblíbily odlehčené Crocsky, které se hodí i do města.

Je vám přes 50 a milujete kalhoty? Noste ty s vysokým pasem
Krása

Je vám přes 50 a milujete kalhoty? Noste ty s vysokým pasem

Tagy Alpy Aspen obuv Válenky