Podle čeho poznáme, že budou boty pohodlné?

Aby se nám boty dobře nosily, dbáme zejména na kvalitu jejich zpracování. Všímáme si především podrážky obuvi, která by měla dostatečně tlumit nárazy chodidla při kontaktu se zemí. Podrážka by tak měla být nejen odolná, ale také poddajná. Dále se při výběru obuvi zaměříme na to, z jakého materiálu jsou boty vyrobené. Velké oblíbenosti se těší zejména boty, které jsou vyrobené z přírodních typů materiálů. Kožené boty se skvěle přizpůsobí každému tvaru chodidla. Na druhou stranu kožené typy obuvi vyžadují zvýšenou péči. Na trhu je však již spousta vychytávek, díky kterým nám obuv vydrží sloužit i roky. Obuv z přírodního materiálu je ceněná také z toho důvodu, že zohledňuje tzv. udržitelnost. Ochrana přírody je v dnešních dnech velkým tématem všech velkých konfekčních i obuvnických firem. Proč si tedy nepořídit kvalitní boty z přírodního materiálu a nepodpořit tak samotnou přírodu?! Další důležitým aspektem při výběru obuvi je zpracování jednotlivých detailů. Švy na botě by měly být dokonale zarovnané, cvočky by měly dovírat, tkaničky by se neměly třepit a svršek obuvi by neměl příliš naléhat na naše chodidlo. Souhra všech těchto prvků nám prozradí, zda jsou boty kvalitní či nikoli. Dobře padnoucí boty by nám měly sedět tzv. na míru. Bez toho to zkrátka nepůjde. A jak poznáme správně padnoucí obuv? Není na tom nic složitého. Je třeba dodržet následující pravidla. Správně padnoucí boty jsou takové, které naše chodidlo neutlačují. Jednotlivé prsty nesmí naléhat na špičku obuvi. Noha by neměla v botě ani tzv. plavat. Nakupujeme-li obuv online, řídíme se délkou stélky naší obuvi. Naměřenou míru pak srovnáváme s tabulkami jednotlivých výrobců.

Jaké trendy v obuvnictví náš čekají tuto sezónu?

Chceme-li, aby byly naše boty pohodlné, ale zároveň vysoce módní, měli bychom se orientovat i v trendy barvách a odstínech pro danou sezónu. V roce 2021 budou hrát prim zejména pastelové a přírodní tóny barev. Volit tak můžeme meruňkové, pistáciové, krémové či např. modré boty, z kterými jistě zazáříme při každé příležitosti. Boty v přírodních a pastelových barvách najdeme např. u světoznámé značky Puma. Nic však nezkazíme ani černou a bílou klasikou. Ale pozor! Bílé boty se budou letos nosit v rámci celobílých outfitů. K bílým sneakersům tak nezapomeňte obléci sněhové kalhoty, vršek i stylové bílé doplňky. Trendy boty v bílé barvě nabízí např. věhlasná značka Converse.

Jak pečovat o módní boty, aby nám vydržely dlouho sloužit?

Aby nám boty dlouho vydržely, musíme o ně také vhodně pečovat. V naší obuvnické výbavě by tak neměla chybět kvalitní impregnace, ochranný krém v neutrálním barevném provedení a v neposlední řadě také čistící pěna nebo pasta. Impregnace naše boty ochrání před dešťovými kapkami či sněhem, ochranným krémem zahladíme i drobné rýhy a oděrky a čistící pěna či pasta očistí naše boty od nevzhledných fleků. Při výběru obuvnického příslušenství však vždy zkontrolujte, z jakého materiálu jsou vaše boty vyrobené. Jedině tak dosáhnete toho nejlepšího výsledku.