Čím je člověk starší, tím více a častěji si může myslet, že leccos už se pro něj „nehodí“, že by byl směšný, kdyby něco zkoušel a přemýšlí, co by „na to přece řekli lidi“. Prostě může mít pocit, že na rebelství už nemá nárok, že je pro něj passé. Byznys mentorka Margareta Křížová si to nemyslí a říká: "Přibývající léta neznamenají, že máte přestat rebelovat. Pokud chcete, můžete rebelovat v čemkoli." Nemá tím ale na mysli třeba obarvení vlasů nazeleno nebo plán naučit se po šedesátce jezdit na koloběžce. To nazývá jinak, a to "radostí ze života". 

Podívejte se na mentorčina doporučení:

Tím probuzením rebela v sobě míní spíše věci, do nichž jste se vždycky chtěli pustit, ale nebyl na ně čas, a teď když už čas je, tak vám zase chybí odvaha. 

A jeden Margaretin tip navíc: "Když si budete věřit, začnou se dít věci. Víte proč? Půjde z vás pozitivní energie a lidé si toho všimnou. Uvidíte, dveře se začnou otvírat, objeví se nové příležitosti a potkáte lidi, kterých jste si možná dříve ani nevšimli. Váš vnitřní rebel je připraven. Užijte si to!" 

Důležité je udělat ten první krok! 

Jak probudit vnitřního rebela?

  • Budete se bát a hledat sto výmluv, jak nechat vše při starém, ale jakmile o tom začnete jednou přemýšlet, váš rebel už je vzhůru. 
  • Chtěli jste udělat velkou změnu – začít novou kapitolu, rozjet malé podnikaní, zbavit se toxického člověka ve svém okolí, jděte do toho. 
  • Věřte si – jste mnohem lepší, než si o sobě myslíte, a dokážete víc, než byste čekali. Jděte krok po kroku, není třeba změnit všechno přes noc. 

Čtěte také

Margareta Křížová

Čtěte také

Video: Investujte do sebe. Celoživotní vzdělávání se vám vždycky vyplatí