Především myslete na to, že vše musí dokonale ladit. Jakýkoli ostrý akcent, výrazně vystupující roh nebo třeba stoleček po babičce (který se vlastně nikam nehodí, ale který vám bylo líto vyhodit) mohou narušit onu tolik ceněnou rovnováhu, působící na naši psychiku. A na dlouhý a ničím nerušený posilující spánek tak můžeme spolehlivě zapomenout.

Z ložnice se nesmí stát odkladiště

Pokud si myslíte, že byste měli své zařízení ideální ložnice začít výběrem té správné postele, pak se pletete. Mnohem důležitější je totiž jiný – mnohdy opomíjený detail – úložné prostory. Ani ta sebelepší postel vám totiž nepomůže, pokud se před ní nebo vedle ní budou hromadit kupy věcí, jež se zkrátka a dobře nikam nevedou.

Nespoléhejte na to, že do ložnice návštěvy nechodí a že tedy není na první pohled nic vidět. Vy to vidíte – a vaše podvědomí také, i když si to neuvědomujete. Pokud tedy budete ložnici vnímat jen jako sklad všeho nepotřebného, určitě se vám v ní nebude dobře spát. Úložné prostory mohou mít naštěstí mnoho podob.

Jak zařídit úložný prostor v ložnici

Mezi ty nejoblíbenější aktuálně patří vestavěné skříně, které doslova splynou s jednou celou zdí v místnosti. To je dobré hned z několika důvodů:

  • celý prostor bude opticky čistší,
  • omezíte výskyt koutů, ve kterých se hromadí špína,
  • a velikost úložného místa je omezena jen délkou stěny.

Vsadit můžete samozřejmě i na postele s úložným prostorem (v takovém případě dbejte na důkladné odvětrání) a další šikovné vychytávky. Zapomeňte na otevřené police, dvířka a zásuvky vám udělají mnohem lepší službu. A pokud je chcete pořídit výhodně, pak využijte třeba Sconto slevový kód.

Postel přijde na řadu vzápětí

Jakmile máte alespoň rámcovou představu o tom, kam vše potřebné v této místnosti uložíte, můžete se soustředit na výběr jejího srdce – a tím je samozřejmě postel. Dbejte však na to, abyste postupovali vyváženě. Matrace je totiž stejně důležitá jako správně vybraný rám. Dbejte proto na to, aby vám na oba tyto aspekty dobře vybrané postele zbyl dostatek finančních prostředků.

A na výběru matrace si dejte opravdu záležet. Skvělé jsou kousky z líné nebo paměťové pěny, ty se však hodí jen na lamelové rošty. Pokud máte doma rošty pevné (nejčastěji ve formě masivní dřevěné desky), pak je nutné na ně pořídit výhradně matrace taštičkové (což jsou vylepšené modely starých dobrých pružin). Pro výhodný nákup pak použijte například Dormeo slevový kupón.

Jak na výběr barev a dalších detailů

A jak celý úkol doladit? Zaměřte se na barevné vyznění ložnice jako celku. Dominovat by jí měly barvy tlumené, které na sebe nebudou příliš přitahovat pozornost. Sázkou na jistotu je modrá a zelená, kombinovaná s přírodními tóny dřeva a podobných materiálů. Vyvarujte se také příliš velkého množství dekorací, které by mohly celkový dojem spíše narušovat než naopak.

Mezi velmi oblíbené kousky patří jednoznačně zrcadlo, ovšem jeho umístnění v ložnici má svá pravidla. Kupříkladu by se nikdy nemělo nacházet naproti postele tak, abyste na něj viděli, kdykoliv se probudíte. Nepůsobí to totiž dobře na psychiku. A co si ještě pohlídat? Například závěsy na oknech (můžete je samozřejmě nahradit žaluziemi), které by mělo být možné zcela zatemnit, což se může především během letních měsíců opravdu hodit.

Chcete nakoupit jakékoliv vybavení do ložnice a nejenom do ní vždy výhodně? Objevte kouzlo slevových kuponů na stránkách https://buykers.cz/.