Styl podle herečky Jany Krausové: Střídmost a pohodlí

Jitka Musilová | 17. 1. 2023
Jana Krausová se synem Davidem
Jana Krausová
Jana Krausová

V médiích se jméno Jany Krausové skloňuje hlavně v souvislosti s jejími bývalými životními partnery, herci Janem Krausem a Karlem Rodenem. Přitom je to herečka, která se objevila mnohokrát před kamerou v hlavních rolích. K tomu je úspěšnou výtvarnicí. Krásná herečka za pár dní oslaví 69 let!

O řadě hereček se tvrdí, že nestárnou a vypadají roky pořád stejně. Této skupině jednoznačně kraluje osmašedesátiletá Jana Krausová. Traduje se, že za jejím věčným „mládím“ je pozitivní způsob myšlení. Dá se optimismu nějak programově naučit, nebo se musí zdědit? Herečka o sobě říká, že ho zdědila po své mamince, které už je přes devadesát a optimismus z ní dokáže doslova tryskat.

Zdroj: Youtube

„S maminkou máme na to, jak se vyléčit z trápení, stejný recept. Když vás něco rozjitří, tak je nejlepší na to rychle zapomenout. To je takový můj pud sebezáchovy, s nímž jsem se už narodila. Jakmile propadám skepsi, dovede mě potěšit i maličkost a jsem zase zpátky v pohodě. Říkám to i svým dětem, že nejhorší je v problému setrvávat,“ říká překrásná herečka a malířka.

Inspirace pro ostatní

Jana Krausová je idolem mnoha žen. Řada jejích fanynek si tak z životního stylu herečky snaží vzít inspiraci. Umělkyně má perfektní metodu na to, jak se vyrovnat s přibývajícími léty. Podle ní může totiž stárnout s grácií naprosto každý, jde především o to, jak k přibývajícím létům přistupujete. Jde zkrátka o to, na kolik se cítíte a jak k věku člověk přistupuje. Když se někdo trápí každým rokem navíc, tak si zkrátka stárnutí, a tím pádem i celý život, pořádně znepříjemňuje.

Omlaďte se účesem: zkuste vlny, ukažte uši, posuňte pěšinku
Krása

Omlaďte se účesem: zkuste vlny, ukažte uši, posuňte pěšinku

Kosmetická péče

„Osobně sázím na co nejjemnější přírodní kosmetiku. Nemyslím si, že bychom jako herečky potřebovaly nějakou nadstandardní péči, ale máme tak trochu zodpovědnost zůstat přirozené, proto se obloukem vyhýbám všem invazivním metodám. Když zkoušíte dlouho do večera, unavená jste vy i vaše pleť. Někdy se stane, že po představení úplně omdlím do postele a na péči není čas. Ale snažím se občas zajít na kosmetiku, i když mnohdy to dopadne tak, že do salonu zavítám, až když je nejhůř nebo když jsem hodně vyřízená,“ říká česká herečka a výtvarnice Jana Krausová.

A co si Jana Krausová obléká?

Jana Krausová nosí pohodlné, funkční oblečení a s barvami to rozhodně nepřehání. Můžete ji potkat v modrých džínách a sportovní péřovce nebo ve flaušovém kabátě v barvě velbloudí srsti, tedy v nadčasové klasice. Ráda nosí černou a hnědou, a když se trochu odváže, oblékne si třeba červené šaty minimalistického střihu. Miluje bílé pánské košile, tenisky a kotníkové boty. Na výstřihy a uplé modely zvýrazňující postavu si moc nepotrpí, přestože si to může dovolit. Heslo „v jednoduchosti je síla“ jako by jí bylo vlastní.

Zdroj: www.vlasta.cz

Gina Lollobrigida: Krásnější než Elizabeth Taylor a co jste o ní nevěděli
Příběhy

Gina Lollobrigida: Krásnější než Elizabeth Taylor a co jste o ní nevěděli

3 tipy, jak dochutit, ozvláštnit a ozdravit jídelníček. Zázračný je ocet i sezam
Hubnutí

3 tipy, jak dochutit, ozvláštnit a ozdravit jídelníček. Zázračný je ocet i sezam

Jak si zapnout správně podprsenku: 4 ženy z 10 to neumí!
Krása

Jak si zapnout správně podprsenku: 4 ženy z 10 to neumí!

Tagy herec Jan Kraus Jana Krausová Karel Roden