Černé nebo tmavomodré sako má v šatníku zcela jistě každá z vás. K pouzdrové sukni do práce, k běžně nositelným šatům na vycházku nebo do kina, k džínám na kafe s kamarádkou nebo na nákupy do města. A také na večerní party, do divadla nebo do baru. Zkrátka jednobarevné tmavší sako musíte ve skříni mít. Co se takhle začátkem jara odvázat a pořídit si nějakou pestrobarevnější variantu blejzru?

Čtěte také

V bílé košili klidně i do přírody

Čtěte také

Víte, jak nosit bílou košili? Nuda to být nemusí, stačí správná kombinace

Na motivy květin

Delší sako nebo kratší blejzr s potiskem květin je tou pravou jarní bombou. Nosí se jednak drobné niterné kvítky, které sluší robustnějším ženám, ale i extravagantní velké květy pro ty útlejší z vás. K takovému saku si můžete obléknout obyčejné modré džíny a bílé tričko, květovaný vršek vyzdvihne jednoduchý styl minimálně o dva levely výš. Když si obléknete kolovou sukni a uplé tílko tón v tónu, budete nepřehlédnutelná. Ale k jaru patří i hra kontrastů, takže se nebojte vybočit z davu v neonovém overalu, přes který si obléknete kratší blejzr s drobným květinovým potiskem a třeba neonovým lemem.

Kostka, puntík a proužky

Silná geometrická trojka hájí své pozice v první řadě. A daří se jí to léta skvěle. Letos se nosí drobná francouzská kostka stylu vichy a klasická černobílá kombinace podkladu a drobných puntíků. Velmi oblíbené zůstávají proužky, ať už v navy stylu, tedy modré na bílém podkladě, nebo pastelové. Šířka se příliš nemění, s postavou promyšleně pracují středně silné, ale i tenké proužky. A opět je jen na vás, s čím pruhované sako sladíte. My navrhujeme jednobarevný, střihově jednoduchý základ, kterému dají pruhované kousky vyniknout.

Čtěte také

Gwyneth Paltrow

Čtěte také

Slavné krásky, které letos oslaví 50! Věřili byste jim to? Proč hezky stárnou?

Zvířecí potisky

V animálním stylu se vlastně nic moc nezměnilo. Potiskům na sakách vévodí levhart, had a zebra, s nemalým přispěním tygra a krokodýla. Co se mění, to je barevnost. V minulých letech si návrháři ulítávali na atypických barvách, které s kůží zvířat měly pramálo společného, letos se zase vrací k původní barevné škále s převahou hnědé, béžové, lahvově zelené a slonové kosti. Nosí se i velmi abstraktní potisky a témata, každému dle vkusu.

Čtěte také

Sexy prostřihy

Čtěte také

Sexy střihy po padesátce? Nebojte se jich a odhalte ramena nebo ukažte výstřih