Barevná paleta

Městské vesty v neutrálních barvách zaplavily ulice. Černá, šedá, béžová či hnědá perfektně doplní pestřejší spodní vrstvu, třeba hrubě pletený svetr, tenčí bundu nebo džísku. Pokud se ovšem nebojíte poutat pozornost, sáhněte klidně po moderní pastelové péřovce. Nosí se všechny odstíny žluté, zelené či modré a také metalické tóny.

Čtěte také

Zahřeje, ale také omladí...

Čtěte také

Troufněte si na věčně moderní kapuci, i když je vám přes padesát. Omladí vás

Peří nebo vata? My sázíme na peří…

Při výběru je vedle designu důležitý také materiál oblečení. Vatované vesty jsou finančně dostupnější, takže pokud podléháte sezónním trendům, klidně si nějakou barevnou vatovou vestu kupte. Sázíte-li na nadčasové kousky, zapátrejte mezi vestami z pravého peří. Bývají sice výrazně dražší, ale v zimě odvedou skvělou práci. Peří – a zejména pak to husí – je totiž nejlepší izolační materiál. Je sice náročnější na údržbu, ale díky skvělé vlastnosti vázat vzduch poskytuje dostatečný tepelný komfort i v extrémních podmínkách.

Čtěte také

Roláky jsou příjemné a pohodlné

Čtěte také

Milujeme roláky. Hlavně ty přízové nemají chybu, stačí je umět kombinovat

Tenisáky do pračky

A jak se o péřové bundy starat? Ať už si pořídíte bundu z kachního, či husího peří, perte ji jen občas a nejlépe s „oholenými“ tenisáky nebo s míčky přímo určenými na praní peří. Tím dosáhnete větší nadýchanosti a předejdete slepení a hrudkování. Výborným pomocníkem je i sušička, tenisáky můžete nahradit „vajíčky“ určenými právě do sušičky.

Čtěte také

Vsaďte na klasiku

Čtěte také

6 kousků, kterých se ani v 50 nemusíte vzdát, noste tenisky i bundičky

Dejte nudě sbohem

Velký boom zažívají nadýchané extra límce, stojáčky a klopy. Nejvíce trendy budete v bundě, ve které schováte půlku obličeje. A také zátylek – většina zimních vest má i odepínací kapuci, často zdobenou umělou kožešinou. Dalším výrazným trendem jsou široké zipy, které s barvou vesty ani za mák neladí. Čím kontrastnější, tím lepší. Pokud jste si zatím žádnou vestu nevybrala, nechte se inspirovat naší fotogalerií. Třeba vám nějaký kousek padne do oka!

Čtěte také

Marie Rottrová

Čtěte také

Sedm křížků na krku a vizáž čtyřicítky. Které herečky a zpěvačky krásně stárnou