Jen růžová to může být! Nebojte se obléci nejsladší barvu ze všech

Jitka Musilová | 17. 1. 2022
Svetr, Wallis, 1250 Kč
Tričko, CityZen, 790 Kč
Růžový outfit, CityZen

Většina z nás má růžovou barvu spojenou s dětstvím a cukrovou vatou a na stará kolena s diblíky, kteří neumí stárnout. Ale růžová může být zatraceně elegantní, nadčasová, a přestože do jisté míry provokativní, dokonce i slušivá. Na věk se nevymlouvejte…

Na věku nesejde…

Modelky na úvodní fotce ztvárňující možná matku s dcerou se toho nebojí. A když se podíváte do naší galerie a starší z nich si přiblížíte, uvidíte krásnou zralou ženu, která si k růžovým kalhotám klidně vezme hnědý umělý kožich a svetr se zvířecím potiskem. V roztomilé kombinaci s mladou blondýnkou navíc ona starší modelka vůbec nepůsobí trapně, naopak. Můžete namítnout, že má stále výstavní postavu, ale právě ona kombinace s kožichem XXL má své kouzlo. Vy si ovšem nemusíte pořizovat rovnou růžové kalhoty, stačí třeba tuniky nebo volnější tričko, přes které decentně navrstvíte jiné kousky a růžovou necháte jen decentně vykukovat.

Znáte padesátnici Amandu Holden? Je stylová, nebojí se barev a miluje šaty!
Krása

Znáte padesátnici Amandu Holden? Je stylová, nebojí se barev a miluje šaty!

Jen tak trochu, nenápadně

Na scénu se zase vrací barevné podkolenky. Tím vás samozřejmě nenabádáme, abyste si natáhla minisukni a podkolenky se srdíčky, ale dá se to pojmout i jinak. Mezi okrajem kotníkových šněrovacích kozaček a ohrnutou manžetou kalhot může nenápadně vykukovat pár centimetrů růžové podkolenky. Zbytek outfitu pak může působit ležérně a být v tlumených barvách, růžová se může promítnout třeba jen ve výběru rtěnky nebo tvářenky. Případně jí dejte miniaturní prostor jako součást vzoru šály nebo čepice.

Rolák nesmí kousat, škrtit ani stahovat. Když to vychytáte, budete ho milovat
Krása

Rolák nesmí kousat, škrtit ani stahovat. Když to vychytáte, budete ho milovat

Zahrajte na odvážnou notu

Doplňky jsou samozřejmě nedílnou součástí našeho oblečení, a právě ty barevné se těší velké oblibě i u jinak razantních odpůrkyň křiklavých barev. Kabelka nebo jen její popruh v růžové zaboduje, stejně tak i růžová podrážka farmářek. Budete-li odvážnější a pořídíte-li si třeba huňatý rolák, který bude suplovat šálu a vylézat nenápadně zpoza klop kabátu, máte náš obdiv. Stejně jako ty z vás, které si klidně obléknou růžový flaušák nebo prošívanou vestu. Rozzařte už tak ponurou zimu, až nasněží, růžová se na vás bude v kontrastu se sněhovými vločkami obzvlášť vyjímat.

Boty s kožíškem nemají v zimě konkurenci. Obujete šněrovací farmářky či válenky?
Krása

Boty s kožíškem nemají v zimě konkurenci. Obujete šněrovací farmářky či válenky?