Pozor na průmyslově zpracované potraviny. Váha půjde nahoru

Anna Kunešová | 11. 1. 2023

Medicína a věda už nepochybují o tom, že kdy jíme různé balené slané nebo sladké výrobky, polotovary a hotová jídla z obchodů, váha jde nahoru. Ale proč se tak děje? Příčin je zřejmě více, teď nová studie odhalila jednu z nich. 

Hlavní příčina toho, proč obyvatelé západní civilizace stále častěji bojují s nadváhou a obezitou? Rok trvající rozsáhlá australská studie potvrdila domněnku, že viníkem jsou zejména vysoce zpracované potraviny. Odborná práce, za kterou stojí Centrum Charlese Perkinse z univerzity v Sydney, vyšla v nejnovějším čísle odborného časopisu Obesity.

Zdroj: Youtube

Autoři práce ověřovali hypotézu, že lidé se přejídají tuky a sacharidy, ačkoli ve skutečnosti jejich těl potřebuje kvalitní bílkoviny, kterých však je v průmyslově zpracovaném jídle málo. Na rozdíl právě do tuků, cukrů nebo třeba soli. To vede k tomu, že aby lidé získali tolik bílkovin, kolik potřebují, snědí neúměrné množství takových na bílkoviny neboli proteiny chudých potravin.

Čím méně bílkovin, tím více sladkostí

Tomu odpovídá i zjištění, že lidé, kteří v první části dne snědli vyšší podíl bílkovin, během dne pak celkově jedli méně – neměli zkrátka takový hlad a nutkání dohnat proteinový deficit. A to přesto, že co do velikostí porcí, jedli všichni stejně. Ti, kdo si po ránu bílkoviny nedali, měli naopak tendenci jíst celý den energeticky bohaté potraviny s vysokým obsahem nasycených tuků, cukrů, soli nebo alkoholu. A to přesto, že jim ve skutečnosti chyběly bílkoviny.

Nesnášíte tlusté lidi a bojíte se přibrat. Možná trpíte obezofobií
Zdraví

Nesnášíte tlusté lidi a bojíte se přibrat. Možná trpíte obezofobií

Výsledkem přejídání se je epidemie obezity a nejen jí. „Zároveň stoupá riziko rozvoje chronických onemocnění," řekla vedoucí autorka studie, lékařka Amanda Grech, ze School of Life and Environmental Science v Sydney.

Podle autorů práce je problém v tom, že jídlo, které se prodává, obsahuje stále méně bílkovin, které přitom lidské tělo potřebuje k budování svalové hmoty a jako zdroj energie, která vydrží déle než například ta z cukru.

Bez proteinů to nejde

Bílkoviny jsou pro lidské tělo zkrátka nezbytné, obsahuje je každá buňka, jsou potřeba k jejich opravě nebo k budování nových – potřebujeme přitom přijímat různé formy bílkovin, ideálně kombinovat ty živočišného původu s rostlinnými. Mezi zdroje kvalitních bílkovin patří libové maso, mléko a mléčné výrobky, ryby, vejce, sója, luštěniny, fazole a některé obiloviny, jako například pšeničné klíčky a quinoa.

Jak zhubnout s artyčoky! Odvodní, zasytí a pomůžou s vyprazdňováním
Hubnutí

Jak zhubnout s artyčoky! Odvodní, zasytí a pomůžou s vyprazdňováním

Autoři zmíněné australské práce sledovali stravovací návyky více než devíti tisíc dospělých, kterým bylo v průměru 46 let. Ukázalo se, že průměrný denní energetický příjem populace byl 8 671 kJ, přičemž průměrné procento energie přijaté z bílkovin bylo pouze 18,4 procenta, ve srovnání se 43,5 procenty ze sacharidů a 30,9 procenty z tuků a pouze 2,2 procenty z vlákniny. Pro zajímavost, přes čtyři procenta připadla na alkohol.

„Na druhu stranu, zcela určitě nejsou řešením vysoce proteinové diety ani proteinové doplňky určené sportovcům, cílem by měl být vyvážená strava, díky níž si člověk udrží váhu nebo zhubne,“ říká Iva Málková ze společnosti STOB. Bílkoviny by přitom měly tvořit téměř deset až třicet procent naší denní dávky přijaté energie. V přepočtu na váhu a gramy to pak vychází takto: minimem je přibližně 0,8 g bílkovin na 1 kilo naší váhy, lepší je jeden gram na kilo. Pokud sportujete nebo hubnete, mělo by to být více.


Zdroj: Vlasta.cz, https://www.sciencedaily.com/releases/2022/11/221108082623.htm

Jak si zapnout správně podprsenku: 4 ženy z 10 to neumí!
Krása

Jak si zapnout správně podprsenku: 4 ženy z 10 to neumí!

SOS zimní maska na vlasy: Jak ji vybrat a používat
Krása

SOS zimní maska na vlasy: Jak ji vybrat a používat

20 NEJ Báry Basikové: Eliška Křenková a Kryštof Bartoš jsou nejkrásnější
Rozhovory

20 NEJ Báry Basikové: Eliška Křenková a Kryštof Bartoš jsou nejkrásnější

Tagy bílkovina cukr energie Charles Perkins jídlo nadváha Sydney