Noční přejídání a mlsání? Miluju to, říká Zuzana Slavíková

Petra Šmídová | 17. 7. 2022
Herečka v krátkém sestřihu. Chválila si praktičnost
Herečka v krátkém sestřihu před třemi lety
Zuzana Slavíková s dcerou Bárou

Na někoho může působit přísným dojmem, ale nenechte se mýlit! Zuzana Slavíková je veselá kopa, která život, sebe sama i okolnosti spojené s přibývajícím věkem bere s obrovskou nadsázkou a humorem. O pár vlasů na hlavě míň a pár kilo na těle víc? To sedmapadesátiletou herečku nemůže rozházet.

Před dvaceti lety naháněla hrůzu jako přísná moderátorka vědomostního pořadu Nejslabší! Máte padáka! Černý plášť a direktivní přednes, kterým si dokázala ve vteřině zjednat mezi soutěžícími respekt, byly ale pouze dílem šikovných scenáristů. Ve skutečnosti je Zuzana Slavíková milá, usměvavá dáma s neotřelým smyslem pro humor, která si dokáže udělat srandu i sama ze sebe.

Linda Rybová o kráse a věku: Cítím se jako malá holka, někdy zase jak prababička
Rozhovory

Linda Rybová o kráse a věku: Cítím se jako malá holka, někdy zase jak prababička

Proto když se s přibývajícími roky herečce přirozeně změnila postava a lehce se zakulatila, jako tragédii to neviděla. „Můj tatínek kdysi říkával, že si musím v určitém věku vybrat mezi obličejem a prdelí. Buď budu mít hezký obličej a budu trošku při těle, nebo budu zezadu vypadat jak šestnáctka a zepředu budu stařenka. Tak jsem si vybrala,“ směje se Slavíková, která se s pár kily navíc sžila a postavu dále neřeší. Raději si užívá života a dobrého jídla. Náturou je totiž požitkářka. „Miluju jídlo a sladkosti. A v noci nejvíc! Máme to tak celá rodina,“ přiznala herečka občasné noční nájezdy na lednici a spíž. Nějaké diety tak pro ni nepřipadají v úvahu. Chybí jí prý pevná vůle.

Turecko: Kebab a bazar s fejky? Ale kdeže! Ráj adrenalinu a panenská příroda
Cestování

Turecko: Kebab a bazar s fejky? Ale kdeže! Ráj adrenalinu a panenská příroda

S životním nadhledem a optimismem ostatně přijala i fakt, že ani její kadeře už nejsou, co bývaly, a blonďatý ohon, který ji zdobil před lety, vystřídal sestřih nakrátko. „Vlasů rodově moc nemám. S přibývajícím věkem je proto lepší je zkrátit než se snažit dělat parádu s dírami v hlavě. S krátkým sestřihem jsem se sžila a musím říct, že mi velmi vyhovuje. Člověk udělá ‚fru-fru‘ a má umyto i vysušeno,“ prohlásila před časem Zuzana, které nyní vlasy opět malinko povyrostly a momentálně ji zdobí šmrncovní mikádo.

Očima fyzioterapeuta: Přetěžování těla je děsivý trend. Bolest je varovný signál
Rozhovory

Očima fyzioterapeuta: Přetěžování těla je děsivý trend. Bolest je varovný signál

Herečka, která k nám promlouvá hlasem Kate Winslet, Jane Fondy anebo Priscilly Presley v seriálu Dallas, nijak zvlášť neřeší ani líčení. Pro Slavíkovou to zkrátka není důležité. „Tím, že se líčím v divadle, tak se nerada líčím v soukromí a většinou chodím úplně bez make-upu. Samozřejmě jsou i chvíle, kdy chci vypadat lépe, a tak se lehce namaluju. Ale že bych to uměla, to se říct nedá. Prstem si nanesu stíny a dám si řasenku. Dcera mi za to nadává, dokonce se mě to pokoušela naučit, ale já tím opravdu nežiju,“ uzavírá s úsměvem.

Zdroj: Vlasta.cz

Miluj své tělo. Proč je body neutrality víc než body positivity?
Zdraví

Miluj své tělo. Proč je body neutrality víc než body positivity?

Tagy herec Jane Fondová Kate Winslet Priscilla Presleyová Zuzana Slavíková