Jiří Korn slaví třiasedmdesát! Tanečními kreacemi strčí do kapsy i Leoše Mareše

Petra Šmídová | 17. 5. 2022
Jiří Korn dnes slaví 73. narozeniny
V posledních letech zpěvák vystupuje s vokálním seskupením 4TET
Bez tmavých brýlí Jiří Korn téměř nevychází

Jestli na české hudební scéně někdo opravdu vyniká životním elánem, je to Jiří Korn. Přestože dnes slaví už třiasedmdesáté narozeniny, stále po pódiu pobíhá jako za mlada a publikum z něho šílí. Na koncertě Leoše Mareše, kde vystupoval jako host, dokonce vystřihl parádní taneček.

V pátek a sobotu došlo konečně na dva dlouho očekávané koncerty baviče Leoše Mareše. Kdo si je nenechal ujít, může potvrdit, že se populární moderátor díky celé řadě slavných hostů opět postaral o nezapomenutelnou show. A jednou z hlavních hvězd obou večerů byl právě dnešní oslavenec Jiří Korn. Zpěvák na pódium zaplněné O2areny předstoupil ve svém tradičně netradičním modelu, doplněném tmavými slunečními brýlemi a bekovkou, a zazpíval dojemnou píseň Jednou hůř, jednou líp. Z lehce zádumčivé nálady, která ve světélkující hale panovala, však fanoušky rychle dostal písní Žal se odkládá. Během ní totiž vokalista 4TETu nečekaně rozpohyboval boky a k tanečku přizval i samotného Mareše. Společná choreografie sklidila úspěch i uznání. Jirka Korn je zkrátka živoucím důkazem, že věk je jenom číslo.

Zdroj: Youtube

Předčasný dárek k narozeninám

V neděli ráno pak moderátor na svém instagramovém účtu zveřejnil zprávu, kterou od někdejšího bigbíťáka obdržel. „Leoši, upřímný dík za ty dva přenádherné dny, které jsi mi daroval. Bylo to ohromné a velmi posilující. Hluboce se skláním před tvým smyslem pro humor a zábavu. Během koncertu jsem byl několikrát dojat a zároveň se smál jako blázen. Děkuji ti, že jsi!!! Jeden z mála se srdcem na pravém místě. Měj se báječně a ať ti vydrží tvá neutuchající energie. S úctou, Jirka Korn,“ napsal zpěvák s vděčností, pro něhož mohlo být vystoupení jakýmsi předčasným dárkem k dnešním narozeninám.

Filmová královna Alžběta Cate Blanchett slaví třiapadesát! Kam dala vrásky?
Příběhy

Filmová královna Alžběta Cate Blanchett slaví třiapadesát! Kam dala vrásky?

Málokdo ví, že kariéra Jiřího Korna odstartovala už v šedesátých letech se skupinou Rebels, v sedmdesátkách pak pokračovala v rámci kapely Olympic a teprve po skončení angažmá u Olympicu se vydal na sólovou dráhu. Pamatovat si ho ale můžeme také z úspěšného cyklu Možná přijde i kouzelník, se kterým své písně spojil v osmdesátých letech. Poslední roky je členem vokálního kvarteta 4TET. Hraje kulečník, a to na úrovni celostátního přeborníka, baví ho golf. Je potřetí ženatý, jeho vyvolenou se před pár lety stala o pětadvacet let mladší Renata Cieslerová.

Zdroj: osobnosti.cz, youtube.com, instagram.com

Marek Vašut slaví 62. narozeniny! Proč se filmový Pažout nikdy neoženil?
Vztahy

Marek Vašut slaví 62. narozeniny! Proč se filmový Pažout nikdy neoženil?

Tagy Instagram Jiří Korn koncert Leoš Mareš narozeniny Olympic YouTube