K létu patří žabky. Vyberte si alespoň jedny k vodě a další na chození

Jitka Musilová | 9. 8. 2021
Žabky, Crocs, Urbanlux.cz, 1199 Kč
Žabky, Crocs, Urbanlux.cz, 899 Kč
Žabky, Birkenstock, 799 Kč

Také milujete žabky? Žádné tkaničky ani suché zipy nebo pásky, stačí pouze nazout a vyrazit. Ačkoli ortopedové se staví k žabkám skepticky, na trhu najdete spoustu značek, které vyrábí žabky s anatomicky tvarovanou stélkou a mají je tak vychytané, že je chůze v nich takřka zdravá. Nehledě na to, že třeba na vbočený palec žabky fungují.

Historie žabek sahá až do starověku, kdy se vyráběly z kůže, dřeva nebo třeba palmových listů. Dnešní žabky pravděpodobně pocházejí z tradičních japonských sandálů zōri. Byly přivezeny americkými vojáky z Japonska po 2. světové válce a velmi oblíbenými se staly v 50. letech 20. století coby prázdninovo-plážové boty. Největší popularitu získaly v 60. letech coby kultovní obutí surfařů v Jižní Kalifornii.

Tankiny pro boubelky? Ano, ale určitě ne s volány, ty vám kila jen přidají
Krása

Tankiny pro boubelky? Ano, ale určitě ne s volány, ty vám kila jen přidají

Milované i nenáviděné

Je možné, že někomu žabky vyloženě vadí. Znám pár lidí, nejen žen, kteří pásek mezi prsty prostě nesnesou. Může se stát, že jste někdy udělali nepříjemnou zkušenost, mezi palcem a ukazováčkem se vám udělal puchýř a od té doby jste na žabky zanevřeli. Mohlo to být nekvalitním materiálem, ne každý snese na jemné kůži umělou hmotu, někomu paradoxně vadí i pravá kůže. Pokud nepatříte mezi ty, kteří si s žabkami nehodlají nic začínat, prohlédněte si naši galerii, třeba vám některé žabky padnou do oka.

Kudrny a vlny. Co je to Curly Girl metoda a jak mění péči o neposlušné vlasy
Krása

Kudrny a vlny. Co je to Curly Girl metoda a jak mění péči o neposlušné vlasy

Plážovky

K vodě si můžete nazout žabky, které jsou ploché a vaší noze přílišnou oporu neposkytnou. Pokud jde jen o to projít se k bazénu nebo si na rozpáleném písku chránit kůži na plosce nohy, jednoduché placaté gumové žabky to jistí. Mívají tenké gumové nebo látkové pásky, jsou lehoučké a skladné a na hladině plavou, což je především u moře, kde vám občas nějaká ta vlna spláchne plážovou výbavu, celkem praktické.

Na delší procházky

Pro delší „štrádování“ městem nebo přírodou je třeba vybrat si žabky s anatomicky tvarovanou podešví a třeba i s páskem kolem paty, abyste zbytečně nešoupali nohama a nesnažili se pomocí zkroucených prstů udržet botu na noze. I některé značky, které vyrábí čistě zdravotní obuv, mají žabky ve své nabídce. Ty bývají odlehčené, mají tvarovanou korkovou podešev a součástí boty je i protipotící a protiskluzová vložka pro lepší komfort vašich nohou.

Tradiční košilové šaty trochu jinak. Pro padesátnice jasná volba
Krása

Tradiční košilové šaty trochu jinak. Pro padesátnice jasná volba

Vybarvené prázdniny

Letošní kolekce žabek hrají nejrůznějšími barvami a vzory. Pokud patříte k milovníkům šťavnatých anebo pastelových barviček, přijdete si na své. Letnímu opálení dáte vyniknout v žabkách v nepřehlédnutelných metalických odstínech, trendem jsou i modely v přírodních tónech v bohémském stylu nebo žabky s módním batikováním.

Chlupaté nohy i podpaží. Vrací se trend, který vyvolává emoce. Co je normální?
Krása

Chlupaté nohy i podpaží. Vrací se trend, který vyvolává emoce. Co je normální?

Tagy Japonsko Jižní Kalifornie kůže obuv