Podívejte se, jak můžete trenčkot kombinovat s ostatními kousky.

Ti, kteří tento ikonický kabát nosili na sobě jako první, měli v dějinách zcela jiné poslání než herečky a celebrity. Byli to vojáci, název pro trenčkot vzešel přímo ze zákopů první světové, doslova jde o kabát do zákopů (trench coat). Právě firma Burberry dodala během války britské armádě přes půl milionu nepropustných kabátů, a po válce se tento „zákopový“ kousek zařadil do běžného šatníku žen i mužů.

Klasika se nosí

Tradiční trenčkot bývá béžový, khaki nebo v barvě velbloudí srsti a je ušitý z nepromokavé látky. Mívá dvouřadé zapínání, výrazné klopy, větrací otvor na zádech a pásky kolem zápěstí. Většina těchto detailů ctí odkaz vojenské uniformy, kdy hlavní důraz výrobci kladou na nepromokavost.

Hrátky s módou

Moderní verze tohoto tradičního kabátu si však pohrávají s prvky, které trenčkotu dodávají na atraktivitě. Ať už se jedná o pestré barvy, zdobení nárameníků a kapes, potištěné podšívky, či zajímavé délky.

Jak můžete trenčkot nosit?

Na sto a jeden způsob! Fantazii se meze nekladou. Podívejte se na video, s čím vším je možné trenčkot kombinovat, a inspirujte se. My vám přinášíme pár nápadů na styling s trenčkotem.

Čtěte také

Burčák

Čtěte také

Burčáková sezóna je tu! Dopřejte si, ale s rozumem. Pití na litry se nevyplácí

1. S jogging kalhotami a mikinou s kapucí

V takovém outfitu budete působit mladistvě, uvolněně a na pohodu. Ležérně ohrnuté kalhoty a delší mikina volnějšího stylu s kapucí vykukující zpoza trenčkotu, ať už klasického, nebo třeba v jásavé barvě, si potyká s kotníkovými kozačkami na surovce nebo s teniskami.

2. S koktejlkami do společnosti

Chystáte-li se na večírek a na bavlněný kabát přes je ještě teplo, přes malé černé nebo koktejlky oblečte právě trenčkot. Přepásaný páskem působí elegantně, šmrncovní ráz mu dodají lodičky na jehlách a luxusní kabelka.

3. S džínami a bílou košilí

Takový model můžete vzít do práce i na procházku, nikdy nešlápnete vedle. Pokud sáhnete po béžovém trenčkotu, budete velmi klasická… Celý model můžete oživit barevnou kabelkou zavěšenou na předloktí, tote bagem s dlouhými uchy přes rameno nebo maxi psaníčkem jen tak do ruky.  

4. S midi sukní a přízovým svetříkem

Dávno už neplatí, že by pod kabátem neměla vykukovat sukně. Naopak, vrstvení délek je moderní, takže si klidně oblékněte kolovou sukni do půli lýtek nebo dlaň nad kolena a k tomu trenčkot těsně pod zadek. Délky zkrátka neřešte. Kolem krku si omotejte šálu tón v tónu se svetříkem a model hodný Angličanky je na světě.

ZDROJ: časopis Vlasta

Čtěte také

Václav Neckář

Čtěte také

Václav Neckář: Mám 2000 strážných andělů

Čtěte také

Spodní prádlo pro baculky

Čtěte také

Spodní prádlo pro baculky. Poznáte svoji správnou velikost?

Čtěte také

Omlazení

Čtěte také

Stylistické desatero pro jednoduché omlazení. Zvládnete to bez posilovny