Když se někdy naťuklo možné následnictví po panovnici, která na trůn usedla v roce 1952, často se vedle jejího nejstaršího syna skloňovalo i jméno William. Právě o prvorozeném vnukovi královny Alžběty II., která zemřela v 96 letech, mnozí uvažovali coby ideálním panovníkovi. Už proto, že princ si odmala nepotrpí na skandály. Má krásnou rodinu, Brity oblíbenou manželku Kate a tři děti.

Princ William

Dalším důvodem je skutečnost, že novým králem se stal nejdéle čekající následník v dějinách britské koruny, nyní 73letý Karel III., přičemž právě králův věk a jeho občasné zdravotní potíže mnohé vedly k myšlence, že by se jeden následovník mohl zkrátka přeskočit ve prospěch 39letého Williama. To se ale nestalo a korunní princ William se tak nyní posunul na první místo v linii čekatelů na správu Spojeného království a zemí Commonwealthu.

Williamovy děti – princ George, princezna Charlotte a princ Louis

Druhým v řadě je jeho devítiletý syn George, který tento týden po prázdninách zahájil se sourozenci školní výuku. Třetí a čtvrté místo v linii mají další děti Williama a Kate – sedmiletá princezna Charlotte a nyní čtyřletý princ Louis.

Čtěte také

Princezna Diana s královnou Alžbětou a princem Charlesem

Čtěte také

Lady Di uměla královnu nadzdvihnout svými outfity. Džíny a rudé nehty měly zákaz

Princ Harry

Kdyby se po králi Karlovi III. dostal na řadu následník číslo pět, po jeho boku by na trůn usedla Američanka. Pátým v pořadí je totiž mladší Charlesův syn princ Harry, který v posledních letech přidělal mnoho vrásek nejen své babičce, ale celé rodině. Harry se v roce 2018 oženil s krásnou herečkou Meghan Markle, která se však s přísným královským protokolem nesžila. Mladá rodina před časem opustila Británii a přestěhovala se do USA.

Harryho děti – Archie Harrison a Lilibeth Diana

Šestý a sedmý následník tak vyrůstají na západním pobřeží USA, jde totiž o Harryho a Meghaniny děti – tříletého Archieho Harrisona a roční Lilibeth Dianu.

Osmý potenciální dědic britské koruny je o plných jednašedesát let starší než Lilibeth. Jde o druhého potomka ze čtyř dětí královny Alžběty a jejího loni zesnulého muže prince Philipa. Andrew, vévoda z Yorku, je také otcem následnice číslo devět, jíž je princezna Beatrice, kterou měl s bývalou ženou, vévodkyní Sarah Ferguson, zvanou Fergie. Desítku završuje Beatricina dcera, jedenáctiměsíční Sienna Elizabeth.

ZDROJ: Vlasta.czhttps://www.washingtonpost.com/world/2022/09/08/queen-elizabeth-succession-britain-royal-family/

Čtěte také

Princ Charles a královna Alžběta II. se společně zúčastnili slavnostní přehlídky s názvem Queen's Body Guard for Scotland, která se konala v zahradách paláce Holyroodhouse v Edinburghu. Královna si společný čas užívala a usmívala se od ucha k uchu.

Čtěte také

Po královně na trůn usednul princ Charles. Británie má nového krále

Čtěte také

Královna vždy ráda fotila, měla fotoaparát Leica, v roce 1982 fotila například koňské dostihy. Ve fotografii nalezla zálibu i vévodkyně Catherine, manželka královnina vnuka, prince Williama. Ta fotí nejraději svou rodinu.

Čtěte také

Fotoalbum královny Alžběty. Tak šel čas s britskou panovnicí

Čtěte také

Britská královna Alžběta II. na snímku z roku 2018

Čtěte také

Královna Alžběta ve filmu. Která z hereček ji ztvárnila nejlíp?