Karel Roden slaví 60! Těchto 5 věcí jste o něm možná nevěděli

Petra Šmídová | 18. 5. 2022
Karel Roden
Zámek Skrýšov na archivním snímku před rekonstrukcí
Poté dlouhá léta žil s herečkou Janou Krausovou

Jen těžko byste v českém showbyznysu hledali uzavřenější osobnost než Karla Rodena, který právě dnes slaví šedesáté narozeniny. Pravda je ale ta, že se jen snaží udržet si odstup a uchránit své soukromí před zvědavci. Život bez zkoumavých pohledů a neustálých otázek je pro něj naprosto zásadní. My vám však přinášíme hned několik překvapivých faktů, které jste o brilantním herci, jehož sláva sahá až do Hollywoodu, možná netušili!

Karel Roden je odjakživa na slovo skoupý. Působí dojmem, že kdokoli by se jen pokusil nabourat jeho prostor, škaredě by narazil. Na lidi kolem sebe je přísný. V kruhu svých nejbližších je však herec, který momentálně boduje v thrilleru Promlčeno režiséra Roberta Sedláčka, dle všeho absolutní pohodář a milovník života. Ostatně posuďte sami.

„Ať je ti v nebi dobře, Josefe,“ truchlí kolegové Josefa Abrháma
Vztahy

„Ať je ti v nebi dobře, Josefe,“ truchlí kolegové Josefa Abrháma

Věděli jste, že…

  1. Karel Roden před několika lety koupil zámek ve Skrýšově, který postupně prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Sem tam se v budově konají jazzové večery.
  2. Nedaleko zámku navíc vybudoval prosperující farmu, kde původně choval koně, býčky a kamerunské ovce.
  3. V minulosti také pěstoval borůvky. Zaujaly ho tím, že jsou nealergenní. Přišel však na to, že je to o hodně složitější, než si myslel. „Děláte chyby, a když je uděláte, tak je uděláte ve velkém.“
  4. Má vlastní značku vína.
  5. Podařil se mu legendární prohoz – randil totiž s Ivanou Chýlkovou, kterou si následně u Jana Krause k oboustranné spokojenosti vyměnil za Janu Krausovou. Tu později vystřídala sympatická zubařka Laura Čekanová, se kterou se Roden před dvěma lety oženil. Spolu mají dvě děti – dceru Sofii a syna Karla.

Umělec známý svým precizním herectvím účinkoval v několika desítkách tuzemských filmů – z těch nejzajímavějších například Copak je to za vojáka, Čas sluhů, Bathory, Bestiář, Habermannův mlýn, Fotograf, Hrad z písku, Pasti, pasti, pastičky anebo třeba Dvojrole. Jako jeden z mála českých herců prorazil i v zahraničí. Na kontě má snímek 15 minut s Robertem De Nirem, který si ho dokonce sám vybral, dále Neprůstřelný mnich, Blade 2 s Wesleym Snipesem, Dead Fish, Agent bez minulosti 2, Bournův mýtus s Mattem Damonem anebo také komedii Prázdniny Mr. Beana. Karel Roden je zkrátka na roztrhání. A producent Jan Štern ví proč. „Když chtějí obsadit dobrého a zajímavého herce, sáhnou po něm. Je totální hvězda, která nestárne a má plno na několik let dopředu. Je takový český Clint Eastwood, co bude mít až do sedmdesáti charisma,“ říká rozhodně.

Zdroj: osobnosti.cz

Teenageří nechtějí s nikým chodit! Přijde jim to zbytečné
Příběhy

Teenageří nechtějí s nikým chodit! Přijde jim to zbytečné

Tagy Clint Eastwood herec Hollywood Ivana Chýlková Jan Kraus Karel Roden Matt Damon Robert De Niro Robert Sedláček Wesley Snipes