Provoní odpad

Cítíte z odpadu v dřezu či umyvadle nepříjemný zápach? Nasypte do něj kávovou sedlinu a zalijte vroucí vodou.

Vylepší půdu

Kávová sedlina je bohatá na dusík, který rostliny potřebují, aby se jim dařilo. Zamíchejte ji do půdy a uvidíte skvělý výsledek. Pokud máte zahradu, zkuste se dohodnout v některé kavárně, aby vám použitou mletou kávu odkládali.

Odradí kočky

Když vaši zahradu navštěvují toulavé kočky, ochraňte rostliny kávovým repelentem. Kočky totiž nesnášejí vůni kávy. Kávovou sedlinu nebo mletou zrnkovou kávu smíchejte s pomerančovými slupkami a zahrabte do hlíny okolo rostlin.

Zjemní maso

Vyzkoušejte kávovou marinádu. Navlhčenou kávovou sedlinou pokryjte syrové maso, vložte ho do mikrotenového sáčku a odložte do chladničky nejméně na 3 hodiny, ideálně přes noc. Před přípravou maso opláchněte a osušte.

Pohltí pachy

Ucítili jste v chladničce nebo mrazničce nepříjemný zápach? Do malé nádobky nasypte kávovou sedlinu, vložte do chladničky nebo mrazničky a nechte působit přes noc.

Odpudí slimáky

Pokud nechcete, aby vám hladoví slimáci zničili úrodu, okolo stonků rostlin nasypte použitou mletou kávu.

Zastaví mravence

Nájezdy mravenců do kuchyně jsou velmi nepříjemné a zbavit se jich není jednoduché. Nasypte jim do cesty kávovou sedlinu a vydržte. Určitě se sbalí a odejdou.

Tipy pro krásné hospodyňky

Vyčistí ruce – lepkavého pocitu a zápachu po krájení cibule a česneku se zbavíte tak, že si ruce vydrhnete použitou mletou kávou.

Vyhladí pokožku – trochu kokosového oleje (anebo teplé vody, pokud ho nemáte), použitá mletá káva, promíchat a máte skvělý tělový peeling bez zbytečné chemie.

Zmírní celulitidu – kávovou usazeninu smíchejte s trochou teplé vody a dvakrát týdně 10 minut masírujte plochy postižené celulitidou. Po čtyřech týdnech byste měli vidět první výsledky.

ZDROJ: časopis Vlasta, časopis Báječná žena, https://www.hepper.com/smells-that-cats-hate/

Související články