Hydratační krém

Stárnutí provází rychlejší vysušování pleti. Pokožka se ztenčuje, oslabuje se povrchový lipidový film, který hlídá, aby se voda nevypařovala. Jakýkoliv zavlažující krém pokožka ocení. Pokud jí chcete dopřát maximum, hledejte prodloužený účinek, který u hydratace není tak obvyklý. Také už se vyrábějí různé intenzity přiměřené typu pleti. Zvyšuje mimo jiné komfort při používání. Sušší pokožka s radostí unese hutnější krém, zatímco smíšená až mastná se lépe cítí s rychle se vstřebávajícím gelem.

Regenerační krém

Regenerační péče se často označují také anti-age, tedy omlazující. Na obalu mívá číslici, pro jaký věk se hodí. Jiné složení funguje na první vrásky 35+, silnější nálož potřebuje 55+. Krémy fungují ve dvou rovinách. Po nanesení a vstřebání se dopraví do pokožky blahodárné látky, které se s věkem vytrácejí. Posiluje se přirozená obnova pokožky, takže se snadněji vrací ke svěžímu a zdravému vzhledu.

Zpevňující krém

Některé projevy letícího času se vyplatí řešit pomocí specialistů. Na ztrátu pevnosti, která se projevuje prohloubením vrásek a prověšováním kontur obličeje, platí krémy s označením lifting. Učí pokožku vzdorovat zemské přitažlivosti. Nasadí do akce látky, které brání ochabování pleti, což se ještě dá posílit jemnou masáží. K používání je třeba přibrat trpělivost. Efekt liftingové péče se projeví obvykle po spotřebování balení, tedy asi za 6 týdnů. Ovšem s pravidelným používáním se dále násobí.

Korekční krém

Jestli vám zralost pleti přinesla různé typy skvrn a flíčků, hledejte péči proti pigmentovým skvrnám. Přidávají roky jednak tím, že jsou nepravidelně rozmístěné a různě veliké a na rozdíl od slušivého bronzového opálení mají spíše našedlý odstín, který připomíná špínu. Do krémů vracejících pleti barevnou rovnoměrnost se přidávají speciální látky. Například krotící nadměrnou tvorbu pigmentu melaninu, dále složky, které urychlují odlučování suchých šupinek na povrchu. Dokonce i látky vybělující.

Výživný krém

Nutritive složení je určené pro suchou pokožku, která nejhůř ze všech typů pleti snáší stárnutí. Bohatá textura hned vrátí pocit komfortu, protože zklidní povrch a smaže pocit napětí. Dodává tváři hydrataci, která se drží na povrchu, ale proniká také do hloubky. Koktejl doplňují výživné látky, například rostlinné výtažky a oleje. Hlídají dlouhodobou hladkost a hebkost pokožky. Také ji posilují, aby lépe odolávala útokům okolí.

3 dobré rady

3 dobré rady

  • Méně je více - Nesnažte se v krému tvář utopit. Nejvíce vcucnou všeobecně sušší tváře. Přidat můžete, ubírá se těžko a je škoda odsávat nadbytek třeba papírovým kapesníkem.
  • Kombinujte - Když si ke krému pořídíte odličovadla ve stejné řadě, zvýšíte účinek, protože složky na sebe budou navazovat.
  • Nezapomínejte - Půvab nekončí na čelisti, krémem při nanášení rozmazlujte ještě krk a dekolt. Zastavte se až u lemu podprsenky.

ZDROJ: časopis Vlasta, autorka je kosmetická redaktorka

Související články