Kouzlo stahovacích šňůrek. Vyrýsujte povadlé křivky nenápadnými triky

Jitka Musilová | 14. 10. 2021
Tunika, C&A, 550 Kč
Šaty, C&A, 798 Kč
Top, Tchibo, info o ceně v obchodě

Praktickými provázky, gumičkami nebo šňůrkami si můžete oblečení upravit a stáhnout tak, aby lichotilo vaší postavě. Nebo si to nudnější dozdobit, záleží na vás. Ať už si pořídíte nějaký kousek, jehož nedílnou součástí šňůrky jsou, nebo se pustíte do inovace sama, nebojte se experimentovat!

Nařasení pod prsy

Volnější tuniku nebo šaty, ideálně s lodičkovým nebo čtvercovým výstřihem, můžete pod prsy stáhnout jednoduchou stužkou nebo všít zevnitř paspulku a tou protáhnout ozdobnou šňůrku. Nenápadně tak zvýrazníte dekolt a přidáte na objemu prsům. Dejte si jen pozor na to, abyste zbytečně neupoutala na větší bříško, ženám s tzv. „předozadním rozměrem“, tedy pneumatikami na břiše, takto přepásané topy nesluší. Můžou totiž nechtěně právě na větší bříško upozornit a dát tak vzniknout zbytečně korpulentnímu dojmu.

Jaká jsou specifika péče o problematickou pleť?
Krása

Jaká jsou specifika péče o problematickou pleť?

Stažení rukávů

Šňůrkami v horních švech polodlouhých nebo dlouhých rukávů můžete lehce regulovat jejich délku. To se hodí především ve chvíli, kdy je venku trochu chladněji a oceníte delší rukáv, ale při příchodu do místnosti chcete mít odhalená předloktí. U košilí a triček s vycpávkami nebo balonovým střihem rukávů můžete pomocí šňůrek vytvořit obzvlášť zajímavý efekt.

Ozdoba výstřihu nebo stojáčku

Šňůrky a stužky nemusí jen modelovat střih, ale mohou sloužit jako ozdoba. Halenky se zvýšenými stojáčky mívají často ve švu všité kontrastní stužky zakončené třeba korálky nebo střapci, které dozdobí výstřih a volně splývající mohou suplovat zajímavý šperk.

Zmizel vám pas? Naučte se ho zvýraznit pomocí pásku jako Diane Keaton
Krása

Zmizel vám pas? Naučte se ho zvýraznit pomocí pásku jako Diane Keaton

Podkasání na bocích

Volnější modely podkasané na bocích zamaskují povislé břicho a menší či větší špeky na zádech, které jsou neklamnou známkou povislé kůže žen po přechodu. Právě proto jsou tyhle střihy oblíbenou součástí šatníku starších a pokročilých.

Řasení a přepásání

Asymetrické stahování na boku sukně nebo v horní části přízových šatů dá vzniknout řasení, ve kterém se nějaká ta nesrovnalost figury fikaně ztratí. Stejně tak je jednoduché pomocí paspulky a šňůrky v pase zvýraznit pas a boky, aniž by bylo potřeba nosit pásek navrch.

Naučte se dělat culík jako Jennifer Lopez (52). Omládnete jako ona
Krása

Naučte se dělat culík jako Jennifer Lopez (52). Omládnete jako ona