Konec pravých kožešin, vybírejte ty umělé. A ať jsou pořádně barevné

Jitka Musilová | 31. 12. 2022
Kožíšek, Answear, 3999 Kč
Kožíšek, F&F, 1799 Kč
Kožíšek, Zara, 599 Kč

Pravé kožešiny už dávno nefrčí, zasloužili se o to ochránci zvířat i další hnutí, ale i samotné ženy. Odlehčené variace z umělé kožešiny jsou moderní, dobře se barví a snadno se udržují. 

Na kožešinovém fejku je sympatické právě to, že se netváří jako originál, naopak. I na přehlídkových molech a v kolekcích předních světových i českých návrhářů dominují umělé kožešiny. Jsou cenově dostupnější, barevnější, extravagantnější a můžete je nosit s čistým svědomím.

Jednořadé zapínání a stojáček

Letos se nejvíce nosí jednoduché kožíšky s jednořadým zapínáním, které napodobují klasické flaušové kabáty. Mívají výrazné klopy nebo šálový límec a jsou buď lehce projmuté, nebo v over size střihu. Nosí se v délce pod kolena, ale klidně až po kotníky. Z barev dominují odstíny růžové a fialové, hitem se stává i žlutá a oranžová barva. Pro konzervativní dámy jsou určené umělé kožíšky v jemných přírodních tónech, světlounce béžová nebo barva slonové kosti bodují.

Jak kožíšek nosit

Můžete je nosit jak k elegantním šatům do práce, tak k džínám nebo legínám na ven, uplatnění samozřejmě nacházejí i jako svrchník přes společenské šaty, což je zvláště v dnešní době aktuální. Sluší i koktejlkám a večerním róbám. Další novou variací na téma kožíšek jsou zkrácené bombery a bundy s vysokým stojáčkem nebo kapucí. Ty vyniknou v kombinaci se skládanou sukní či teplákovými kalhotami.

Noste oblečení ve vrstvách

Falešné kožíšky vás navíc skvěle zahřejí. Takový barevný kožíšek můžete navrstvit i na péřovou nebo koženou bundu, případně kožešinu použít jako lem kapuce, rukávů či samostatnou vestu. Čím barevnější, tím lepší. Nosí se i sněhule s barevnou kožešinkou, tašky, návleky a chlupaté batůžky. Kožešiny k zimě zkrátka patří.

Čistěte u profíků

Až si vyberete ten svůj kožíšek, nezapomeňte, že ho nikdy nesmíte hodit do pračky. Nedělejte ani žádné domácí pokusy se zaručenými čisticími prostředky a vezměte to nejrychlejší cestou do veřejné čistírny. Tam budete mít záruku, že se váš letošní úlovek nescvrkne, neslepí se vlákna a neztratí svoji výraznou barvu.

Zdroj: www.vlasta.cz

Tagy Kožešina oblečení