Kvíz: Pohádky s čerty. Víte, kde hrál Karel Gott a kde Jiřina Bohdalová?

Lucie Fendrychová | 22. 12. 2022

Rohaté příběhy nám prostě nějak přirostly k srdci a určitě i vy jich máte několik, na které si ve svátečním televizním programu speciálně počíháte. Ať už mají starší datum narození, nebo modernější podobu. Jako magnet přitahuje také herecké obsazení. S minimem přemýšlení dáte dohromady slavná jména i názvy pohádek. 

Pekelné pohádky

1/10

Pro vyplnění kvízu se přihlašte, prosím.

Přihlásit se

Ještě nemáte účet? Registrujte se

Váš výsledek:
a
Zdroj: Youtube

Schválně, co píšou o slovu čert ve Wikipedii? Ve slovanském folklóru ďábel či jemu podobná bytost. Na rozdíl od teologických ďáblů nesou čerti i jisté rysy vycházející pravděpodobně ze slovanského archaického náboženství a nemusejí mít vždy čistě negativní charakter. A o tom to je. My těm rohatým potvorám prostě fandíme!

Všude, kam se podíváš

Nejenom pohádky, ale i život je rohatých zážitků plný. Můžete třeba vyrazit do pražské Čertovky nebo k Čertovu jezeru, cestou si dát v hospodě čertovskou topinku. Okouknout národní přírodní památku Čertova zeď v Libereckém kraji nebo dojet až do Beskyd do rezervace Čertův mlýn. A koukejte pod nohy, ať nešlápnete na čertovo oko, jak se lidově říká rostlině blínu. A těch pořekadel, zkuste si doma udělat soutěž a to by v tom byl čert, abyste jich nedali do kupy aspoň tucet.

Pohádkové zákulisí

I když pohádky pokládáme za národní poklad a máme načtenou například Boženu Němcovou, ve filmových příbězích se často míchají dohromady i příběhy ze sousedních zemí. Například z Německa, kde řádí parádně strašidelní krampusové. A kde vlastně je to peklo? V posledních letech ho máme dost i okolo sebe, ale filmaři si buď kulisy postaví, nebo se nastěhují do zajímavých lokací. Štáb pohádky Čert ví proč třeba do továren na Kladně.

Zdroj: Vlasta.cz, cs.wikipedia.org, CSFD.cz

KVÍZ: Poznejte princezny z oblíbených českých pohádek
Cestování

KVÍZ: Poznejte princezny z oblíbených českých pohádek

Kvíz: Otestujte se, jak dobře znáte vánoční komedii Láska nebeská
Vztahy

Kvíz: Otestujte se, jak dobře znáte vánoční komedii Láska nebeská

Kvíz – Mrazík: Otestujte se, jak dobře znáte oblíbenou pohádku
Příběhy

Kvíz – Mrazík: Otestujte se, jak dobře znáte oblíbenou pohádku

Tagy Božena Němcová Čertova zeď Čertovka Čertovo jezero Jiřina Bohdalová Karel Gott Liberecký kraj Německo pohádka Wikipedie