Zločinu na stopě

Zdroj: Youtube

Královna detektivních příběhů Agatha Christie drží titul druhé nejprodávanější autorky, předběhl ji jen William Shakespear, jeho knih se prodalo ještě víc. Spisovatelka boduje i v dnešní době. Její dva nejslavnější vyšetřovatelé, Hercule Poirot a slečna Marplová, už se dočkali mnoha televizních zpracování a hereckých tváří. Její život byl také hodně napínavý. Prožila první světovou válku, a to z blízka, pracovala totiž jako dobrovolná sestra v lazaretu a v lékárně. Tam prý nasbírala zkušenosti s účinkem jedů, které později rafinovaně zapojila do děje knih. Rok po válce se jí narodila dcera Rosalind. Už byla známá mezi čtenáři, když jí zemřela matka a zhroutilo se jí manželství. Tehdy Agatha Christie zmizela. Na 11 dní se po ní slehla zem. Když ji našli v hotelu v Harrogate, mlčela. Nikdy se nevysvětlilo, co se stalo. Událost inspirovala film Agatha z roku 1979, roli spisovatelky dostala herečka Vanessa Redgrave.

Související články

Na stopě

Napadlo vás někdy, jestli by z vás byl dobrý dekektiv? Zkuste to. Na internetu najdete příběhy, ve kterých máte odhalit vraha. Od jednoduchých, kde se stačí jen zamyslet, po složité, které opravdu naplno zapojí šedé mozkové buňky. Dopředu si prověřte své předpoklady. Patří mezi ně analytické myšlení, tedy všeobecný přehled a nadhled, jak si uspořádat fakta a dívat se na ně v souvislostech. Hodí se dobrý postřeh, když si všímáte detailů, které ostatní přehlédnou. Nejen očima, ale také informací, které se k vám donesou. Také ty informace musíte umět získat díky komunikačnímu talentu, často třeba nenápadně. Nejde to bez disciplíny, umět nasadit síly, dodržovat plány a termíny. Ale ani bez trpělivosti, protože jak by vám televizní seriáloví detektivové potvrdili, vyšetřování se může protáhnout na pěkných pár dílů.

Zdroj: Vlasta.cz, Youtube.cz, https://www.sulekha.com/detective-agencies/top-6-skills-that-a-detective-must-have-637053-blog