KVÍZ: Dallas, Beverly Hills i Xena. Otestujte, jak dobře znáte seriály 90. let

Petra Šmídová | 2. 12. 2022

Seriálů, které jsme před lety milovali, a na které nyní s láskou a nostalgií vzpomínáme a dojímáme se u znělek, je celá řada. Které byly vašimi favority? A jak dobře si pamatujete hlavní hrdiny? Otestujte se!

Jak dobře znáte seriály devadesátých let?

0/8
Váš výsledek:
a

Je jedno, zda se jednalo o krimi seriály Jake a tlusťoch, Vražedné pobřeží, Komisař Rex, Akta X nebo Kobra 11, o seriály pro mládež jako Melrose Place, Čarodějky, Gilmorova děvčata a Divoký anděl, či snad o série o vztahových patáliích jako například Dynastie, Tak šel čas nebo Krok za krokem - všechny jsme je milovali a nenechali si ujít ani jeden díl.

Možnost zpětného zhlédnutí, jako máme dnes na většině televizí či na internetovém vysílání, nebyla a tak jsme byli v daný čas, raději s předstihem, usazeni před obrazovkami, aby nám nic neuteklo a okřikovali každého, kdo by se jen pokusil ve vymezený čas vyrušovat.

Seriál, který ovlivnil Československo

Pamatujete také na veleúspěšný seriál Dallas, který pojednával o vztahových a především podnikatelských radostech i strastech bohaté rodiny Ewingů? Pak vás možná překvapí, jak moc zlomový pro mnoho zemí světa tento příběh byl. Uvádí se, že měl seriál vliv dokonce i na Československo, ve kterém se po jeho uvedení rozpohybovalo soukromé podnikání.

Vyspala jsem se s dceřiným přítelem, jsem nejhorší matka na světě
Příběhy

Vyspala jsem se s dceřiným přítelem, jsem nejhorší matka na světě

A zajímavé jsou i postřehy z natáčení Dallasu:

  • Larry Hagman (J. R. Ewing) údajně během natáčení vypil denně šest lahví šampaňského, které doplňoval tvrdým alkoholem. Traduje se také, že měl dohromady až osm desítek milenek.
  • Linda Gray (Sue Ellen Ewing) a Larry Hagman (J. R. Ewing) byli v osobním životě třicet pět let nejlepšími přáteli.
  • Natáčení všech 357 dílů trvalo 13 let. Divácky oblíbená Victoria Principal (Pamela) zvádla během té doby současně natočit dalších 8 filmů.
  • Představitelku Miss Ellie postihl během nátáčení infarkt. Tvůrci seriálu za ni na čas našli náhradu a až se zotavila, nastoupila zpět do procesu.
  • Postavu Bobbyho (Patrick Duffy) nechali filmaři zemřít, mezi diváky tento krok ale vyvolal velký nesouhlas a chtěli jej zpátky. Nezbylo tedy nic jiného než jej do serialu vrátit a tak bylo 29 dílů bez jeho účasti zpětně interpretováno jako sen Pamely (Victoria Principal).

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz

Kam na vánoční trhy: Přehled těch nejkrásnějších v Česku i v Evropě
Cestování

Kam na vánoční trhy: Přehled těch nejkrásnějších v Česku i v Evropě

Ivan Trojan a jeho 4 synové. Hraje s nimi od mala. Možná je znáte
Příběhy

Ivan Trojan a jeho 4 synové. Hraje s nimi od mala. Možná je znáte

Holka ze seznamky. Když jsem mu neodpovídala na zprávy, přišly urážky
Příběhy

Holka ze seznamky. Když jsem mu neodpovídala na zprávy, přišly urážky

Tagy Akta X Beverly Hills Československo Dallas Ewing s. r. o. Gilmorova děvčata Kobra 11 Komisař Rex Larry Hagman Victoria Principal