Lady Diana se konečně objeví v oblíbeném netflixovém seriálu. Kdo ji bude hrát?

Barbora Zemánková | 3. 9. 2020
Princ Harry se svou mámou, princeznou Dianou
Diana s malým Williamem
Harry a William

I přes desítky výhrad, které má vůči britské královské rodině velká část obyvatel Spojeného království, nejde popřít, že její členové a jejich osudy fascinují celý svět. Dokazuje to i popularita seriálu Koruna (The Crown) z produkce Netflixu, který brzy uvede již čtvrtou řadu seriálu a oznámil i natáčení páté a závěrečné šesté řady. A konečně prozradil, která herečka dostane roli té, na kterou všichni netrpělivě čekáme.

Historicko-životopisný seriál, který sleduje politické soupeření a hlavně osobní životy a aféry královské rodiny za vlády Alžběty II., se v páté sezóně konečně dostává do fáze, kdy představí postavu královny lidských srdcí – nezapomenutelnou princeznu Dianu. I když od její tragické smrti uplynulo již neuvěřitelných dvacet tři let, těžko najdete někoho, kdo by o ní nikdy neslyšel. To, co ale fanoušky seriálu Koruna zajímá nejvíc, je samozřejmě skutečnost, která herečka dostane příležitost lady Dianu ztvárnit.

Co si Aňa Geislerová myslí o manželství, proč se vzali tajně a nikomu to neřekli
Rozhovory

Co si Aňa Geislerová myslí o manželství, proč se vzali tajně a nikomu to neřekli

Neznámá kráska

Onou vyvolenou je poměrně neznámá herečka Emma Corrinová (25), která si dosud zahrála jen ve dvou podobně neznámých televizních seriálech a filmu Problémissky. Podle slov tvůrců seriálu Koruna si je okamžitě podmanila a se svým seriálovým manželem Joshem O´Connorem, který ztvární prince Charlese, tvoří dokonalou podobu královského páru. Sama Corrinová je z role nadšená. „Duch princezny Diany, její slova a činy stále žijí v srdcích mnoha lidí na celém světě. Je pro mě skutečnou ctí, že se můžu podílet na tomto úžasném seriálu, do kterého jsem se zamilovala už od první epizody,“ nechala se slyšet herečka.

Vlastina Kounická Svátková: O bulimii, domácím násilí a ženském sebevědomí
Rozhovory

Vlastina Kounická Svátková: O bulimii, domácím násilí a ženském sebevědomí

Vzhledem k tomu, že Corrinová by se měla objevit v obou závěrečných sériích Koruny, je velmi pravděpodobné, že seriál bude mapovat Dianin život od okamžiku jejího seznámení s Charlesem přes vztahové problémy a rozvod až po princezninu tragickou smrt v roce 1997.

Pokud se ptáte, jestli je Emma Corrinová tou pravou pro tuto roli, možná vás přesvědčí první fotografie z natáčení.

Ester Ledecká: Narodila jsem se inteligentním a vtipným rodičům
Rozhovory

Ester Ledecká: Narodila jsem se inteligentním a vtipným rodičům

Corrinová zde vypadá přesně jako skutečná princezna. Jestli vás Emma přesvědčí i svým hereckým talentem, na to si budete muset ještě chvíli počkat. Jisté ale je, že pokud si vás seriál zatím nezískal svou skvělou příběhovou linkou nebo poutavou historií, díky postavě princezny Diany si určitě nové fanoušky najde.

Herečka Eva Salzmannová: Talíře už u nás doma nelítají
Rozhovory

Herečka Eva Salzmannová: Talíře už u nás doma nelítají

Tagy Alžběta II. Koruna Netflix Princezna Diana Velká Británie