Barevné lakování: Letí very peri! A jak na to, aby se lak neloupal

Lucie Fendrychová | 24. 5. 2022
Oceánově modrá relaxace, Alessandro, 320 Kč
Podkladový lak na nehty 7v1, Avon, 79 Kč
Zklidňující lesní zeleň, Avon, 69 Kč

Hotovo za pár minut. A dávno už neplatí, že výrazné barvy vyžadují dokonalé dlouhé nehty.  Tolerují se i mírné nedokonalosti.

Jaké barvy teď letí? Jestli chcete zabodovat, určitě se v parfumerii poohlédněte po odstínu very peri, který je letošním favoritem od oblékání po zařizování domácnosti. Modrofialkový odstín, pojmenovaný po květech barvínku, se klidně hodí pro každodenní lakování. Sluší délce minimální, ale i delším drápkům, které ještě můžete zvýraznit perleťovým nadlakem.

Větší adrenalin přináší trend „nailscapes“, takový nehtový úlet do jiné reality. Hodí na nehty třeba odstín noční oblohy, která není černá, ale tmavě fialová, plus trocha třpytu odražená od svitu měsíce. Nejvíc vynikne na nehtech stiletto, tedy pilovaných do ostré špičky. Když jsme v noci, černá je samozřejmě taky dobrá. Nosí se na kraťoučkých nehtech, přerůstající plochu jen o milimetr, tvar kopíruje špičku prstu. Dvě vrstvy nadlaku prodlouží životnost nalakování, a navíc dodá barvě tajemnou hloubku.

Test: kolik let je vaší pleti? Číslo může být odlišné od roku narození
Krása

Test: kolik let je vaší pleti? Číslo může být odlišné od roku narození

Spektrum nálady

Lakováním si parádně vylepšíte všední den. Troufněte si na zelenou a uvidíte, že se pohledem na ruce zklidníte, ať vás vytočí nespravedlivá šéfka, nedochvilná kámoška, nebo nevychované dítě (v horším případě vlastní). Lesní zeleň působí elegantně, hrášková hravě a svítivá neonová prostě magneticky. Červená zvedá sebevědomí, prostě královská barva líčidel. Radši používejte na středně dlouhé nehty, nelakujte až do krajů, to působí lacině. A naneste dvě vrstvy barvy, ať vynikne její sytost.

Tohle pravidlo klidně dodržujte při lakování všeobecně. První vrstva nemusí být nanesená dokonale, jen hlídejte přetahování na okolní kůžičku. Pokud se vám podaří udělat ji tenkou, uschne, než dolakujete desátý nehet, a můžete pokračovat druhou. U té se snažte, aby barva pokryla nehet rovnoměrně po celé ploše a ve stejně silné vrstvě.

Noční krém: opravdu pokožka nutně potřebuje během spánku jinou péči než ve dne?
Krása

Noční krém: opravdu pokožka nutně potřebuje během spánku jinou péči než ve dne?

3 otázky navíc

Jaký tvar se hodí pro barevné lakování nejvíc?

Sázkou na jistotu je „squoval“ (skvoval), tedy zaoblený čtverec. Horní konec nehtu zapilujte do rovna a špičaté postranní hrany zaoblete. Elegantní, prosté, ale působivé, a to ve všech délkách.

Musím používat podkladový lak?

Vyplatí se to, pokud máte zkušenost, že vaše nehty jsou od přírody sušší nebo hrbolaté a nanesený lak se rychle loupe. Podkladovou vrstvou povrch vyhladíte, takže barevná lépe přilne a odolává času. Také tím ochráníte pronikání pigmentů do nehtu, což bývá nejčastější u červených laků. Odlakované nehty však nemají červený nádech, ale žloutnou.

K čemu je nadlak?

Opět prodlužuje odolnost lakování, předchází olupování, odírání a blednutí barvy. Těch pár minut navíc se vyplatí. Profesionální manikérky doporučují obnovovat vrstvu nadlaku obden.

Zdroj: https://www.nailsmag.com/encyclopedia/squoval

Barva letošního roku je Very Peri. Modrofialová bude slušet i vašemu bytu
Jak ušetřit

Barva letošního roku je Very Peri. Modrofialová bude slušet i vašemu bytu

Tagy nehty