Potkal jsem ji a zamiloval se po třech letech. Rande ve třech to rozhodlo

Zlata Koukolová | 3. 1. 2023

Svoji bývalou přítelkyni, nyní už jenom kamarádku, jsem poznal na mezinárodním strojírenském veletrhu. Já potřeboval koupit díly k CNC stroji a ona tam byla jako obchodní zástupkyně.

Oba jsme byli v té době zadaní, a tak přes vzájemné sympatie nepadly žádné další návrhy k setkání, jen jsme si vyměnili vizitky.

Láska na inzerát

Asi po třech letech, kdy mě opustila přítelkyně, jelikož se jí život na vesnici zdál nudný a já jí zřejmě nedopřával blahobyt, o jakém snila, jsem si v novinách všiml inzerátu: Mladá svobodná maminka hledá partnera! Ještě ten večer jsem napsal a odpověď mi přišla za pár dnů. Jméno i příjmení oné ženy mi něco říkalo, určitě jsem ho už někde slyšel, ale nevzpomněl jsem si kde. Domluvili jsme si tedy schůzku v jednom lázeňském městě na Moravě, kde bydlela, a to rovnou ve třech. Těšil jsem se na ni i na její miminko jako malý kluk, i když musím přiznat, že během cesty autem na mě padla tréma a málem jsem to vzdal a vrátil se domů. Navíc mi do silnice vběhl jelen a jen tak tak jsem se vyhnul dubu u krajnice. Nepěkný zážitek!

Záhadné sny: Zdálo se mi o něm a pak jsem ho potkala
Příběhy

Záhadné sny: Zdálo se mi o něm a pak jsem ho potkala

Rande ve třech

Dorazil jsem na místo a už z dálky ji viděl a také ji hned poznal. Holka z veletrhu! Oba jsme se tomu museli smát, protože i ona si vzpomněla. Následovalo krásné odpoledne ve třech s maličkou Izabelkou v kočárku. Že hned na první schůzce uvidím její prsa, to jsem opravdu nečekal, ale stalo se, když jsem v parčíku dělal křoví při kojení. V té chvíli jsem si byl jistý, že tato žena je ta pravá a že chci být i tatínkem té maličké, a to se vším všudy.

Harcování po soudech

Začali jsme spolu chodit a přes víkendy i bydlet. Ona pracovala z domova a já jí pomáhal, jak to šlo. Do toho mi zemřel tatínek a jí těžce onemocněl bratr, a tak jsme byli rádi, že se máme, a vzájemně si pomáhali překlenout tuto dobu. Jenže vzápětí zemřel tatínek přítelkyni, a opět se v naší domácnosti rozhostil smutek. Jako samostatná kapitola na knihu by vydaly soudní tahanice o dědictví. Byl to doslova maraton, avšak ustáli jsme i to, a nakonec dědictví po otci připadlo po právu jeho dětem. Mezitím jsme se ještě snažili přemluvit otce malé, aby se vzdal otcovství v můj prospěch. O dcerku se stejně nikdy moc nezajímal, přestože mu v kontaktu s ní nebylo nijak bráněno! Cestu k sobě nenašli ani po letech, když už je Izabela dospělá. Já ji stále beru jako vlastní, ačkoli vztah s její mámou vzal za své, a to zase kvůli pomoci.

Žijeme ve třech: On, jeho manželka a já. A pak ta, o které jsme nevěděli
Příběhy

Žijeme ve třech: On, jeho manželka a já. A pak ta, o které jsme nevěděli

Nešťastná půjčka

Nemůžu říct, že by bez jejího přispění moje firma zkrachovala, nicméně jsem potřeboval zálohu na dokoupení jednoho stroje, a tak jsem si určitou částku půjčil od partnerky. Měl jsem pocit, že nadešel ten správný čas, aby se už konečně nastěhovala ke mně a vzali jsme se. Po svatbě by se jednalo o náš společný majetek. Bohužel jsem jí to nedokázal jasně říct, a právě touto půjčkou se začal náš vztah rozpadat. Já ji přestal věřit, že peníze jsou pro ni víc než já, a ona zřejmě dospěla k názoru, že jsem ji zneužil. A možná stačilo si jenom o tom popovídat a vyjasnit si to… Od té doby uběhlo několik let. Jsme stále přátelé, kteří si pomáhají, ale když už se sejdeme, je láska pryč a zřejmě nás rozchod oba stejně bolí.

Josef

ZDROJ: ČASOPIS PŘEKVAPENÍ

Vzali jsme se po maturitě a hned se rozvedli. Po letech ale přišel třídní sraz
Příběhy

Vzali jsme se po maturitě a hned se rozvedli. Po letech ale přišel třídní sraz

Žena ho sekýrovala, tak odešel ke mně. Vše se změnilo, když přišly děti
Příběhy

Žena ho sekýrovala, tak odešel ke mně. Vše se změnilo, když přišly děti

Otěhotněla jsem a rodiče mě vyhnali. Pozvali mě zpátky až když jsem se vdala
Příběhy

Otěhotněla jsem a rodiče mě vyhnali. Pozvali mě zpátky až když jsem se vdala

Tagy Morava