Legíny buď milujeme, nebo nenávidíme. Pozor na zářezy v intimních partiích

Jitka Musilová | 3. 10. 2022
Legíny, kik, 199 Kč
Legíny, Alpine Pro, 899 Kč
Legíny, Versace, Modivo, 4515 Kč

Legíny jsou jedním z kontroverzních kousků oblečení, buď je milujete a nedáte bez nich ani ránu, nebo jste jejich zapřisáhlé odpůrkyně a ve vašem šatníku nemají místo. I když v době covidu jejich obliba rapidně vzrostla a šanci jim daly i ženy, které by se nad legínami dříve jenom ušklíbly.

Za jejich nově nabytou oblibu můžou především výrobci, protože výhradně syntetické materiály často nahradili těmi přírodními, heboučkými, lehce tvarujícími a příjemnými na nošení. Velkou výhodou nových legín je také vyšší pas s širokým popruhem, který často nahrazuje tradiční gumu. Legíny se pak nikde nezařezávají, ale ani nekloužou a nemusíte si je opakovaně vytahovat a odhalovat tak zadek. Tyhle nové a barevné kousky můžete při troše soudnosti nosit i s kratšími topy, pokud vám to tedy proporce dovolí.

Co k legínám „nahoru“?

Důležité je, s čím legíny zkombinujete. Pokud v nich hodláte sportovat, je to jasné – chce to nějaké funkční tričko a mikinu nebo bundu, délku zvolíte podle toho, o jaký sport se jedná. Ale pokud chcete v legínách vyrazit na nákup nebo na procházku do města a nemáte zrovna výstavní figuru, zůstaňte raději u klasiky. Slušet vám bude jakýkoli volnější top v délce pod zadek, doplněný třeba delší projmutou vestou nebo splývavým kardiganem. Nebo košilové či zavinovací šaty nad kolena, dlouhá tunika a přes ni kratičká džíska, asymetrický svetr a křivák nebo projmutá sportovní košile.

Podzimní trendy ve spodním prádle? Zapomeňte na sexy rudou
Krása

Podzimní trendy ve spodním prádle? Zapomeňte na sexy rudou

Pozor na zářezy

Pokud si troufnete na kratší verzi topu, vždycky raději zkontrolujte, jak v legínách vypadáte zepředu. My ženy totiž intuitivně řešíme, zda nemáme povadlý nebo naopak tučný zadek, ale především světlejší legíny se můžou nevzhledně zařezávat do intimních partií, a to nebývá hezký pohled. Tady už to chce trochu soudnosti.

Domácí pohodička

Některé z vás by si legíny na ven neoblékly, ale doma patří tyhle strečové kamaše do běžné výbavy. Příjemné jsou legíny bavlněné, bambusové nebo přízové. Oblékněte k nim třeba volný přízový svetr nebo over size tičko a v tomhle modelu můžete vyběhnout i s košem nebo do nejbližší večerky.

Čím robustnější boty, tím lepší

Důležité jsou také boty. Mě osobně legíny dráždí v kombinaci s balerínami nebo polobotkami v pánském stylu. Kotníkové kozačky jsou dobrou volbou v případě, že máte dlouhé nohy a štíhlá lýtka, jinak vám nohy zbytečně opticky zkrátí. K legínám se hodí tenisky, sneakersky na surovce, kozačky nad kolena, robustní bagančata i klasické martensky.

Zdroj: www.vlasta.cz

Kašmír, akryl nebo vlna? Každý materiál má své pro a proti. Na mohér opatrně
Krása

Kašmír, akryl nebo vlna? Každý materiál má své pro a proti. Na mohér opatrně

Must have podzimní kousek? Úpletové šaty z kašmíru nebo vlny. Pozor na proporce
Krása

Must have podzimní kousek? Úpletové šaty z kašmíru nebo vlny. Pozor na proporce

Pod vlivem úplňku: Správná chvíle na zkrášlování a omlazování dělá divy
Krása

Pod vlivem úplňku: Správná chvíle na zkrášlování a omlazování dělá divy

Tagy legíny zadek