Jak nalíčit oči: Řiďte se pravidly a rozjasníte je! Pozor na tmavé stíny

Lucie Fendrychová | 3. 12. 2022
S-he, 99 Kč
Catrice, 259 Kč
Dermacol, 499 Kč

Snadno a rychle vytvoříte každý styl, který si vymyslíte. Nemusíte mít žádný profesionální kurz pro vizážisty, jen se nebojte popustit uzdu své fantazii a kombinovat barvy, které v paletce jsou. Na první pohled dovnitř vidíte, že spolu odstíny buď jemně ladí, nebo zajímavě kontrastují. Odpíchněte se od základních rad, jak paletku používat.

Zdroj: Youtube

Začátečnicím, které si úplně nevěří, zvedne sebevědomí kvarteto v jedné barvě a různých intenzitách, podle tónu pleti buď hnědá, pokud máte teplý nádech, nebo šedá, pro studené typy pleti. I jednoduché jednobarevné tónování dokáže oči zvýraznit, především dodat hloubku pohledu.

Budiž světlo!

Jasně vidíte, že v každé paletce jsou barvy světlé, středně tmavé a tmavé. Ty světlé fungují jako rozjasňovač. Nanášejí se v pruhu těsně pod oblouk obočí a také k vnitřnímu koutku oka. Tam přitáhnou světlo, které oči omlazuje. A budou fungovat kontrastně k dalším použitým barvám. Klidně je naneste špičkou prstu. Na svěží dotek u koutků se skvěle hodí bříško malíčku, má velikost tak akorát, která sedne mezi koutek a nos. Když použijete matný stín, bude efekt jemně, čistě elegantní, trocha třpytek ve světlém stínu opticky ubírá roky.

Suché rty: Jak o ně v zimě pečovat. Hlavně je neolizujte
Krása

Suché rty: Jak o ně v zimě pečovat. Hlavně je neolizujte

Střední třída

Středně tmavé barvy mají roli spolehlivých parťáků. Obvykle mají o stupeň tmavší barvu než pleť, především ty z hnědé palety, která má k přirozené barvě pokožky nejblíž. Používají se na celou plochu horního pohyblivého víčka, do očního záhybu a mírně přes něj, aby se propojily s již nanesenou světlou barvou. Jedna vrstva vytvoří přirozené zvýraznění. Přidat můžete tenkou linku pod dolními řasami, vynikne tvar oka. K nanášení se hodí tenký placatý štěteček nebo pěnový aplikátor. Tím se dá také posílit líčení, když znovu naberete barvu a přidáte druhou vrstvu do ohybu víčka, posílíte optickou velikost očí. Jestli je v paletce střední barva s třpytivým efektem, otiskněte do ní bříško malíčku a barvu naneste přímo do středu horního víčka jako dokonalou tečku líčení. Vypadá to skvěle.

Funkční prádlo na zimu. Naučte se ho správně vrstvit a vybrat vhodný materiál
Krása

Funkční prádlo na zimu. Naučte se ho správně vrstvit a vybrat vhodný materiál

Temná kouzla

Tmavé barvy v líčení se dají přirovnat k používání šafránu v kuchyni. Nesmí se to přehnat, protože velmi snadno dokážou oči zmenšit, utopit a sebrat jim zářivost. Což určitě není efekt, o který se při zkrášlování snažíte. Používají se ke konečnému konturování. Zabere nejvíc času a chce to trochu tréninku, aby ruka získala jistotu, ale stojí to za to. Kupte si středně velký štěteček, měl by být dostatečně hustý, aby nabral ideální množství barvy a příliš se neohýbal a neprášil barvu okolo. Poznáte ho podle nápisu Eyeshadow Brush, má krátké štětinky, které jsou zastřižené do obloučku. Aby se dokonale pokryly barvou, štětcem ve stínu otočte. Naneste ho od vnějšího koutku oka do třetiny víčka podél horních řas. Potom stejně pod dolními řasami, aby se obě linky propojily do špičaté závorky neboli ležatého véčka. Když porovnáte nenalíčené oko s tím nalíčeným, nebudete chtít uvěřit, o kolik se opticky zvětšilo.

Prošívané vesty letí. Hitem zimy je ta s rukávky
Krása

Prošívané vesty letí. Hitem zimy je ta s rukávky

Pro začátečníky

Jestli vás odrazuje složitost líčení, udělejte si prostě štětečkem a tmavým stínem linku co nejblíž horních řas, můžete i trochu přes kořínky. Linku na vnějším koutku mírně přetáhněte a směřujte nahoru. Oči se prohloubí a líčení působí vesele. Vytvoříte přirozenější efekt než při použití tekutých linek. Navíc opticky zvětšíte objem řas, a toho není nikdy dost.

Barvy a efekty

Neutrální hnědé a šedé barvy vybízejí ke kombinaci s těmi výraznými. Pokud budete ladit výběr s barvou očí, například modrou k modré, zvýrazníte tvar oka, vznikne elegantní denní líčení. Kontrastní barvou, například u zelených očí fialovým očním stínem, dodáte pohledu hloubku. Nebojte se ani kovových efektů, bronzová či zlatá pozvedne líčení do práce, dodá celkově tváři svěžest.

Víkend v županu a pyžama, která můžete nosit přes den
Krása

Víkend v županu a pyžama, která můžete nosit přes den

Tipy navíc: oklepnout nebo namočit

  1. Než se štětečkem dotknete očního víčka, oklepněte ho, aby se ze štětinek uvolnilo nadbytečné množství barevného pudru. Při nanášení by zbytečně odpadával pod oko nebo se hromadil v ohybu oka.
  2. Výraznější líčení vznikne, když štětec navlhčíte. Barva lépe přilne k očnímu víčku. Některé stíny jsou ovšem pro tento způsob použití příliš sypké. Naopak, existují líčidla, která ho podporují, jsou označená dry/wet.
  3. V předvánočních akcích se dá pořídit spousta paletek ve slevách. Ale nenechte se ohromit super nákupem a reálně zhodnoťte, jestli ty zářivé barvy a třpytky budete nosit.

Zdroj: Youtube.com,https://www.goodhousekeeping.com/beauty/makeup/a35631/how-to-apply-eye-makeup-guide/?fbclid=IwAR1h2C77i27ajjtEWnlu2P1StJujy3iZMN8SXmkZ2FRig1FyTQPTSN4ItCo, ipsy.com/blog/how-to-use-an-eyeshadow-palette?fbclid=IwAR3PzvrCnE1LD4jC5SWTxuZq9in4Rf--rWE0KFQ6idDbDvw1F4Vswkadf88,

Vypadávání vlasů na podzim. Co děláme špatně a jak je hýčkat
Krása

Vypadávání vlasů na podzim. Co děláme špatně a jak je hýčkat

Máta a další bylinky: Vyřešíte s nimi lupy, lesk, růst i mastné vlasy
Krása

Máta a další bylinky: Vyřešíte s nimi lupy, lesk, růst i mastné vlasy

Strašák opar: Jak na něj a proč se objeví v tu nejméně vhodnou dobu
Krása

Strašák opar: Jak na něj a proč se objeví v tu nejméně vhodnou dobu

Tagy řasy YouTube