Perfektní kočičí linky: konečně je zvládnete, i když jste v líčení začátečnice

Lucie Fendrychová | 2. 9. 2022
Hnědá linka, Dermacol, 104 Kč
Zvětšovací zrcátko, Parsa, 290 Kč
Paletka stínů, Maybelline, 329 Kč

Nejlepší způsob, jak dojít do cíle, znamená párkrát pozorně kouknout na video, a pak se do akce pustit s odvahou i trpělivostí. Připravit si dobrou výbavu. A nevzdat se, když se pár prvních pokusů nezdaří úplně dokonale.

Precizní linku vymaluje tekutá linka, pro snadnější práci zvolte fix. Má tuhý hrot, který se lépe ovládá, než tenký měkký štěteček, který se při kreslení ohýbá. Také plynule přiděluje aplikátoru stejné množství barvy, takže se nemusíte bát, že na začátku bude linka moc silná. Odpadne i nutnost štěteček opakovaně namáčet v pouzdře.

Příprava

Pro líčení je nejlepší denní světlo, které vám na obličej bude dopadat zepředu, nikoli ze strany či shora, protože tak dělá matoucí stíny. Potřebujete obě ruce, proto se vyplatí stojací zrcadlo. Když v něm uvidíte celou tvář, lépe odhadnete sílu linky a souměrnost výsledného nalíčení obou očí. Jestli špatně vidíte nablízko, zvažte investici do zvětšovacího zrcátka. Ale trochu klame, chvíli si na pohled do něj budete zvykat. Do výbavy k oční lince přiberte plochý štěteček na nanášení očních stínů a pudrové oční stíny ve středně hnědé nebo šedé barvě. Efekt kočičího líčení znásobí řasenka.

Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.
Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.

První krok

Plochu pohyblivého očního víčka vymalujte očním stínem. Oční linkou udělejte tečku nad kořínkem poslední řasy u vnějšího koutku. Podívejte se dolu, aby se víčko napnulo. Máte-li sušší nebo povadlou pokožku, ukazováčkem druhé ruky si oko trochu povytáhněte do strany.

Fix mírně nakloňte a začněte u vnitřního koutku s odstupem několika milimetrů. Krátkými tahy tvořte horní linku co nejblíže řas, můžete i mírně přes kořínky, aby je nerámovala místa bez barvy. Linku dokreslete k vyznačené tečce.

Druhý krok

Štětečkem udělejte linku pod spodními řasami. Prodlužte ji ve směru nahoru až do místa ohybu víčka. Nakreslete ještě druhou vrstvu, aby byla linka vidět. Bude vodítkem pro dokončení horní části linky.

Jak si prodloužit opálení? Zapomeňte na bazén, trochu obrušujte a hodně mažte
Krása

Jak si prodloužit opálení? Zapomeňte na bazén, trochu obrušujte a hodně mažte

Třetí krok

Fixem udělejte tečku na konci spodní linky. Potom ji od vnějšího koutku nahoru obtáhněte černou barvou, snažte se to zvládnout jedním tahem.

Čtvrtý krok

Udělejte si tečku nad již nakreslenou horní linkou v místě nad panenkou oka. Fixem propojte s tečkou spodní linky. Když vám to nepůjde jedním tahem, nevadí, opět dělejte krátké čárky, mírnou hrbolatost srovnáte v další fázi. Důležité je pouze kreslit linku směrem ven. Na hrot netlačte, aby pokožku neshrnoval, výsledná linka by se po zaschnutí potrhala.

Pátý krok

U vnějšího koutku vznikl trojúhelník. Vybarvěte ho fixem, máte šanci ještě také špičkou fixu zdokonalit obrys kočičího líčení. Naprostou dokonalost při malování druhého oka nehledejte, ani příroda nám nenaděla obě oči dokonale stejné. Korunujte líčení řasenkou.

Tuhý šampon jako přírodní zázrak! Hodí se pro vaše vlasy? A jak ho používat?
Krása

Tuhý šampon jako přírodní zázrak! Hodí se pro vaše vlasy? A jak ho používat?

3 tipy navíc

  1. Černá barva je prostě klasika, ale až budete mít natrénováno, zkuste i barevné linky. Černá oko trochu zmenší, zatímco například šedá, zelená či fialová zvýrazní tvar oka i jeho barvu.
  2. Profesionální vizážisté si jistí výsledek použitím fixační podkladové báze. Tělovou nebo narůžovělou barvu nanášejí na celé pohyblivé víčko. Je třeba rozetřít bázi v co nejtenčí vrstvě. Není třeba čekat, zasychá hned. Usnadňuje líčení, protože uhladí povrch pokožky. Na ni barva ideálně přilne, proto výsledný tvar dlouho vydrží.
  3. Výrazné líčení očí přitáhne pozornost k obočí. Nechte si jeho úpravu na závěr. U pravidelných, hustých oblouků stačí zkrocení bezbarvým gelem. Pro dokreslení použijte tužku na obočí a dokončete pročesáním kartáčkem.

Zdroj: vlasta.cz, youtube.com, Makeup & Shopping All Time

Sezóna pigmentových skvrn ještě nekončí. Vše, co o nich potřebujete vědět
Krása

Sezóna pigmentových skvrn ještě nekončí. Vše, co o nich potřebujete vědět

Puchýře po opalování a sluneční alergie. Už dávno nehrozí jen rudá záda
Krása

Puchýře po opalování a sluneční alergie. Už dávno nehrozí jen rudá záda

Líčení očí, které zvládnete za 10 minut. Potřebujete jen 3 věci
Krása

Líčení očí, které zvládnete za 10 minut. Potřebujete jen 3 věci

Tagy pokožka řasy YouTube