Nová literární příloha Vlasty: Rozhovor s Michaelou Klevisovou, recenze a tipy

Alena Němečková | 1. 9. 2021

V nové Vlastě se můžete těšit na rozhovory s autorkami detektivek, novinky na podzimním knižním trhu, tipy, co číst dětem, test, jak dobře znáte spisovatelky krimi žánrů, a také recenze na vybrané knihy. Určitě si nenechte ujít rozhovor s královnou české krimi Michaelou Klevisovou!

Jaké vlastně jsou detektivky rodu ženského? V posledních letech se s nimi doslova roztrhl pytel a v televizi běží jeden napínavý seriál na motivy Agathy Christie za druhým. Anglosaská nebo skandinávská detektivní literatura vygenerovala hned několik pozoruhodných autorek dobrých detektivek. Není divu, vždyť ve stovce nejlepších autorů jsou mezi prvními šesti čtyři ženy.

Michaela Klevisová: Svérázné, starší dámy, co si žijí po svém, se mi píší snadno
Rozhovory

Michaela Klevisová: Svérázné, starší dámy, co si žijí po svém, se mi píší snadno

Podivné je, že česká ženská detektivní scéna zatím docela spí. Až na dvě výjimky je to spíš pole neorané – a solidní díra na trhu. Jednou z nich je dvojnásobná držitelka Ceny Jiřího Marka za nejlepší detektivní knihu roku Michaela Klevisová, která vydává nový román nazvaný Prokletý kraj. Není to pravá detektivka, přesto i v této knize je přítomné pátrání – nejde ale přímo o hledání vraha, spíš o rozkrývání kořenů vlastní minulosti a historie jedné rodiny.

Soutěžte o skvělé knížky

Máte rádi detektivní příběhy? Čtěte Vlastu a zapojte se do soutěže o detektivky. Informace, jak na to a co můžete vyhrát, najdete uvnitř aktuálního vydání Vlasty. Na stáncích od 1. 9.

Tagy Agatha Christie Cena Jiřího Marka detektiv kniha Michaela Klevisová rozhovor