Propojení přírody a moře dává vzniknout průzračné alchymii, která módním znalcům bere dech a nenechá v klidu ani „pro design méně zapálené“ jedince. Zelená je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na ni prý napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Modrá je zase barvou moře a oblohy, je hluboká, chladná a rozvážná. Je konejšivá, pomáhá relaxovat, ale umí být i záhadná a hypnotizující. Vybízí nás k rozjímání, meditaci a zklidnění.

Nechte tóny splynout

Nebojte se použít více odstínů modré a zelené v rámci jednoho outfitu. Tyhle barvy plynně přecházejí jedna v druhou a stejně jako vlny na moři i ony dokážou měnit tónování s každým miniaturním pohybem. Sluší především lehkým splývavým látkám, jako je šifon, hedvábí, satén a viskóza, ale nejsou liché ani na doplňcích. Barevná kůže, smalty nebo pravé kameny, např. vltavín, smaragd, akvamarín nebo safír, dají vzniknout neotřelým, úchvatným šperkům.

Čtěte také

Sklízíme třešně

Čtěte také

Třešně pomalu končí. Zkuste je s bourbonem, bazalkou nebo upečte bublaninu

Sluší opravdu každé

Modrá a zelená upoutá na první pohled. Obě barvy sluší plavovláskám, stejně jako brunetkám a zrzkám, záleží jen na vkusu každé ženy. A protože jde o velmi výraznou kombinaci barev, dejte pozor na střihy, ty by měly být spíš jednodušší, zvýrazňující přirozenou siluetu nebo lehce splývavé, bez zbytečných příkras.

Doplněno o zlatavou a měděnou

Modrozelená až tyrkysová vypadá přímo božsky ve spojení se zlatavou a měděnou. Kovové spony, pásky, řetízky a druky vyniknou a přitom ničím nenaruší majestátnost a eleganci této mořské barvy. Naopak – nenásilně podtrhnou její půvab. Změřte se také na výrazné šperky, ty v odstínech zlatavé na pláži vyniknou. Není třeba nosit drahé kameny, s levnější bižuterií naděláte spoustu parády a hlavně se nemusíte bát případné ztráty náušnice v moři.

Zdroj: Vlasta.cz

Čtěte také

Obrázek Vlasta.cz

Čtěte také

Milujete košilové šaty? Vymyslel je Christian Dior a mívaly krinolínu