Malá mořská víla. V modrozelených tónech zabodujete i mimo pláž

Jitka Musilová | 15. 7. 2022
Sako, H&M, info o ceně v obchodě
Šaty, Reserved, 950 Kč
Kšilt, Reserved, 250 Kč

Generacemi zatracovaná kombinace zelené a modré se hřeje na módním výsluní už několik let. Aby ne, jde o spojení více než povedené. Kdy jindy se zahalit do barev oceánu než právě v době letního parna a dovolené na pláži?

Propojení přírody a moře dává vzniknout průzračné alchymii, která módním znalcům bere dech a nenechá v klidu ani „pro design méně zapálené“ jedince. Zelená je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na ni prý napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Modrá je zase barvou moře a oblohy, je hluboká, chladná a rozvážná. Je konejšivá, pomáhá relaxovat, ale umí být i záhadná a hypnotizující. Vybízí nás k rozjímání, meditaci a zklidnění.

Nechte tóny splynout

Nebojte se použít více odstínů modré a zelené v rámci jednoho outfitu. Tyhle barvy plynně přecházejí jedna v druhou a stejně jako vlny na moři i ony dokážou měnit tónování s každým miniaturním pohybem. Sluší především lehkým splývavým látkám, jako je šifon, hedvábí, satén a viskóza, ale nejsou liché ani na doplňcích. Barevná kůže, smalty nebo pravé kameny, např. vltavín, smaragd, akvamarín nebo safír, dají vzniknout neotřelým, úchvatným šperkům.

Třešně pomalu končí. Zkuste je s bourbonem, bazalkou nebo upečte bublaninu
Recepty

Třešně pomalu končí. Zkuste je s bourbonem, bazalkou nebo upečte bublaninu

Sluší opravdu každé

Modrá a zelená upoutá na první pohled. Obě barvy sluší plavovláskám, stejně jako brunetkám a zrzkám, záleží jen na vkusu každé ženy. A protože jde o velmi výraznou kombinaci barev, dejte pozor na střihy, ty by měly být spíš jednodušší, zvýrazňující přirozenou siluetu nebo lehce splývavé, bez zbytečných příkras.

Doplněno o zlatavou a měděnou

Modrozelená až tyrkysová vypadá přímo božsky ve spojení se zlatavou a měděnou. Kovové spony, pásky, řetízky a druky vyniknou a přitom ničím nenaruší majestátnost a eleganci této mořské barvy. Naopak – nenásilně podtrhnou její půvab. Změřte se také na výrazné šperky, ty v odstínech zlatavé na pláži vyniknou. Není třeba nosit drahé kameny, s levnější bižuterií naděláte spoustu parády a hlavně se nemusíte bát případné ztráty náušnice v moři.

Zdroj: Vlasta.cz

Milujete košilové šaty? Vymyslel je Christian Dior a mívaly krinolínu
Krása

Milujete košilové šaty? Vymyslel je Christian Dior a mívaly krinolínu

Tagy moře pláž