Niacinamid

Víte, co je to niacinamid? kouzlo, které omlazuje a krotí pupínky

Možná už jste si nápisu na kelímcích a lahvičkách všimli. A rozhodně po nich sáhněte, pokud máte v plánu zabojovat s hyperpigmentací, která vyskočila po létě, a toužíte vrátit tváři jednotnou barvu a mladistvou zářivost. Stejně tak si poradí se záněty a neodbytným akné.  

Niacinamid je derivátem vitamínu B3. Béčka obvykle snídáme v potravinových doplňcích, ale prokázalo se, že niacinamid funguje i zvenku. Není ještě úplně objasněno, jak to probíhá, ale efekt se potvrdil v laboratořích i při testování naživo. Kosmetická péče platí na pigmentové skvrny, omlazuje a potlačuje akné.

Jak na to

Hitovkou v pečování jsou séra. Podívejte se, kolik procent niacinamidu obsahují, podle toho čekejte výsledek. Při pravidelném používání dvakrát denně a koncentraci kouzelné látky 5 % se už za měsíc tvář rozjasní, za dva ustoupí vrásky, za tři se obličej i zpevní. Protože nanášením niacinamid povzbudí tvorbu kolagenu, opravdu ubere na vzhledu pár let.

Čtěte také

Dřív se zlato pilo

Čtěte také

Jedovatá krása: Radioaktivní lázně, tekuté zlato v pití a místo pudru směs olova

Tip:

Pleťová séra vždy nanášejte na očištěnou pokožku a následně přidejte krém.

Párování

V lahvičce či kelímku se niacinamid snadno snese i s dalšími omlazujícími specialisty, třeba kyselinou hyaluronovou a retinolem. Při návratu rovnováhy pleti, kterou trápí akné, a to nejen v pubertě, ale i v pozdějším věku, se přidává kyselina salicylová. Rozjasňující koktejl se skládá s ovocnými kyselinami AHA a velkým favoritem vitamínem C.

Čtěte také

Proti vráskám bojuje snad každá žena

Čtěte také

Jak vznikají vrásky a jak jim předcházet. Pozor na zlozvyky a výběr kosmetiky

Tip:

Niacinamid snese i citlivá pokožka, ale kombinace s dalšími látkami by mohla vyvolat mírné začervenání či svědění. Pokud neodezní za 3–5 dní, není pro vás vhodná.

Manuál

Možná vám bude příjemnější zařadit do své obvyklé péče noční krém, když bude mít pokožka klid na regeneraci, využije látky naplno. Podzim provázejí stresy z úbytku denního světla, které spolu s chladnými dny kradou tváři svěžest. Šedý závoj ustoupí při pravidelném večerním čištění pleťovou vodou s niacinamidem. Jestli se vám touhle dobou pravidelně zhorší mastnost pleti a zvětší póry, povolejte zmatňující denní krém.

Čtěte také

Vybrat správný krém je umění

Čtěte také

Lexikon omlazujících krémů: Jaký vaše pleť potřebuje a po čem v drogerii sáhnout

Omlazující doteky: zapojte vlastní ruce

Lymfatická masáž obličeje vrátí tváři svěžest a nastartuje regeneraci. Pusťte si relaxační hudbu a pohodlně se usaďte, zhluboka dýchejte. Pokožku hlaďte jemně, nevytahujte ji, nechte dlaně pouze klouzat po povrchu. Začněte tahy od čelisti po krku směrem dolů. Potom špičkami prstů promasírujte klíční kosti. Hlaďte znovu krk a začněte pohyb na tvářích. Ukazováčky kreslete kroužky kolem očí. Přitlačte u vnitřních koutků. Prsty přesuňte pod oči a jemně poťukávejte. Ukazováčky vykreslete cestu od očí, za ušima a na krk. Zakončete jemným promačkáním klíčních kostí.

Zdroj: Vlasta.cz, https://www.wellandgood.com/vitamin-c-and-niacinamide/ https://www.youtube.com

Čtěte také

Každé znamení zvěrokruhu má svůj kámen

Čtěte také

Šperky podle zvěrokruhu. Střelci sluší granát, Lvovi tygří oko. Co sedí vám?

Čtěte také

Tělové mléko by se mělo používat pravidelně

Čtěte také

Manuál pro mladé tělo. Co by mělo obsahovat tělové mléko a jak často mazat

Čtěte také

liceni bryle

Čtěte také

Líčení pro brýloočky: Jakou nakreslit linku a co s make-upem

Princ William v boxerských rukavicích

Princ william jako rocky balboa. není to žádné princátko, rány dávat umí

William, korunní princ Velké Británie, je velký fanoušek sportu. Rád sportovní klání sleduje a mnohdy hlasitě fandí na tribunách, je známý ale i coby úspěšný hráč póla, rugby i fotbalu. Nyní na charitativní akci sportovního programu Coach Core neváhal obléknout boxerské rukavice a předvést pár úderů. 

Čtyřicetiletý William navštívil akci sportovního programu Coach Core se svou manželkou, princeznou Catherine, která se rovněž nebrání sportovním aktivitám, což už mnohokrát předvedla. Tentokrát se ale držela trochu víc zpátky. 

Naopak její manžel a první v pořadí na britský královský trůn po králi Karlovi II., neváhal ani okamžik, když mu trenéři nabídli boxerské rukavice a ukázali na boxovací pytel.


Boxerské rukavice byly sice jediným sportovním úborem, který princ měl, protože jinak zůstal v saku a kožených polobotkách, ale i tak bylo vidět, že nějakou zkušenost s boxováním má, což potvrdil i mladým trenérům, kteří mu radili s údery.


„Dostal se do toho velmi rychle, také říkal, že už boxoval. Nemusela jsem ho moc učit. Na tento zážitek nezapomenu, bylo to bláznivé,“ smála se později 18letá Gabrielle Reid, která princi radila, jak údery provést co nejlépe. Dívka nastoupila do programu před dvěma měsíci a společně s královským párem si užila desáté výročí programu, které se uskutečnilo v londýnském sportovním areálu Copper Box Arena. To bylo postavené pro olympijské hry, které se na britských ostrovech konaly v roce 2012. Ve stejném roce princ William a jeho žena Catherine založili prostřednictvím své nadace program Coach Core, který se zaměřuje na zpřístupnění sportu pro mladé a znevýhodněné.


Zdroj: Vlasta.czhttps://www.thenationalnews.com/world/uk-news/2022/10/13/prince-and-princess-of-wales-return-to-olympic-park-for-charity-anniversary/

Čtěte také

William a Kate

Čtěte také

Příběh lásky Williama a Kate: Velká rodina a pohádkové jmění díky královně

Čtěte také

Meghan a Kate

Čtěte také

Chcete nosit oblečení, které oblékají vévodkyně Kate a Meghan? Stáhněte si appku

Čtěte také

Slavný tanec princezny Diany a Johna Travolty

Čtěte také

Princezna Diana. Zatančila si s Travoltou, šaty poslala dál a zlobila královnu