Tereza z MasterChefa: Přihlášku poslala před dvěma lety, letos se jí to nehodilo

Petra Šmídová | 1. 12. 2022

Kulinářská show MasterChef Česko přináší s každou další řadou zajímavé osobnosti. A nejinak je tomu i letos. Do diváckých srdcí se od prvních chvil zapsala šestadvacetiletá Tereza Hybšová z Ostravy, pro níž je soutěž jedna velká emocionální horská dráha. Před pár týdny totiž soutěž opustila, aby se pak do ní při rozstřelu o pár týdnů později zase vrátila. Jaká je Terka v soukromí?

Finále jí tehdy uteklo o vlásek. Osudným se jí stala salsa z avokáda, manga a rajčat, do které musela zakomponovat červy jako potravinu budoucnosti. A přestože se jí na zástěře blyštil odznáček imunity, který by ji před případným vyřazením ochránil, nepoužila ho. Věřila, že uvařila natolik dobře, že si postup zaslouží. Jenže porotci rozhodli jinak a milou Terezu poslali domů. Nutno dodat, že to vzala statečně. "Risk je zisk anebo taky za blbost se platí. Já jsem zaplatila a je to v pořádku. Za těch šestadvacet let, co žiju, jsem zkrátka stále nepřekonala svoji tvrdou hlavu," pronesla tehdy.

VIDEO: Co jste nevěděli o pořadu MasterChef?

Zdroj: Youtube

Mnozí diváci se s jejím odchodem nemohli srovnat, přece jen ji od prvního dílu brali jako horkou favoritku na vítěze, a tak o několik týdnů později dostala druhou šanci při rozstřelu. Ten vyhrála a v soutěži bojuje dál.

Přestože není vyučenou kuchařkou a zhruba 80 % surovin, s nimiž před kamerami vaří, doposud neznala, v gastronomii se sympatická Tereza pohybuje dlouho. "Od náctiletého věku jsem měla nejrůznější brigády a vyzkoušela jsem si snad všechny pracovní pozice, co v gastronomii jsou. Od umývání nádobí, vaření káv, obsluhy v baru až k pomocné síle v kuchyni. Absolvovala jsem i letní stáž v zahraničí," vypočítá blondýnka, která profesionálně nikdy nevařila. Vystudovala anglistiku a nyní se věnuje překladům a editacím nejrůznějších odborných i laických textů. Volný čas pak tráví s přáteli, s rodinou, s dobrou knihou, na horách nebo v přírodě. A čím dál tím víc také v kuchyni. I proto se přihlásila do MasterChefa.

Vousáč z MasterChefa Martin Pecina: Sbírá foglarovky, fajfky a navrhuje knihy
Příběhy

Vousáč z MasterChefa Martin Pecina: Sbírá foglarovky, fajfky a navrhuje knihy

Přihlášku na casting ale posílala před dvěma lety, kdy celým světem burácel covid a s ním spojené restrikce. A protože natáčení předchozích řad už bylo v běhu, tvůrci se jí ozvali až letos, kdy to Tereza dávno pustila z hlavy. "Nejdřív jsem se ani nechtěla zúčastnit, protože jsem měla hodně práce a do toho studium, ale pak jsem si řekla, proč ne," prozradila a s tím, že si občas najde čas i na výpomoc v rodinné restauraci a nadále se věnuje svému původnímu zaměstnání, tedy překladům a úpravě textů. V rodné Ostravě je nyní hvězdou. Občas ji někdo zastaví na ulici a slušná fanouškovská základna jí narostla i na sociálních sítích.

Zdroj: vlasta.cz TV Nova

Kam na vánoční trhy: Přehled těch nejkrásnějších v Česku i v Evropě
Cestování

Kam na vánoční trhy: Přehled těch nejkrásnějších v Česku i v Evropě

Vyspala jsem se s dceřiným přítelem, jsem nejhorší matka na světě
Příběhy

Vyspala jsem se s dceřiným přítelem, jsem nejhorší matka na světě

Ivan Trojan a jeho 4 synové. Hraje s nimi od mala. Možná je znáte
Příběhy

Ivan Trojan a jeho 4 synové. Hraje s nimi od mala. Možná je znáte

Tagy MasterChef MasterChef Česko Ostrava soutěž