Pokud máte každé prso trochu jinak velké, vsaďte na tyto kousky oblečení

Jitka Musilová | 5. 10. 2020
Uzavřená podprsenka, info o ceně v obchodě
Krajková podprsenka bez výztuže, 589 Kč
Krajková podprsenka, 599 Kč

Moc malá, moc velká, moc kulatá, moc špičatá… Nebo dokonce každé prso jiné? Hlavně klid! Asymetrie prsou je naprosto běžná věc a pomocí stylistických triků, kterak využít střihy i barvy podprsenek, ji zamaskujete raz dva.

Levá polovina naší tváře je jiná než pravá, dokonce ani nos nemusí být symetrický, máme rozdílné i uši. Asymetrie je zkrátka a dobře naprosto běžným jevem. Prsa s různým stupněm asymetrie se vyskytují u 70 procent žen. Poprsí ženám dorůstá do konečné podoby mezi 18. a 23. rokem, ale ani potom není jeho tvar a velikost definitivní. Jde o živou tkáň, která de facto „pracuje“ celý život. Asymetrie prsou může být také typickým rodovým znakem, výraznější bývá po období kojení. Ovšem jen malé procento žen to řeší invazivním způsobem (operací, implantátem), většina si žije s asymetrií docela spokojeně.

Ledvinky z osmdesátek jsou zpátky, noste je jako crossbody i kolem pasu
Krása

Ledvinky z osmdesátek jsou zpátky, noste je jako crossbody i kolem pasu

Rozdíl ve velikosti a tvaru prsou nás trápí hlavně v létě, kdy odhalujeme dekolty. Existuje hodně stylistických triků, jak asymetrii opticky potlačit a zneviditelnit. „Asymetrii řeší třeba tence vyztužené koše podprsenky. Podprsenku s tzv. T-švem (má koše ušité ze tří dílů do písmene T) kupte podle velikosti většího prsu a u menšího pak mírně utáhněte ramínko. Pokud nepotřebujete podprsenku do dekoltu, ale stačí vám více uzavřená s vyššími koši (vhodná pro TOP velikosti), vyberte si opět velikost podle většího ňadra. Po pěti až šesti praních jenom zkontrolujte, zda se posunovač ramínka používáním nepřemístil,“ radí stylistka Žaneta Ilutanová z Trioly.

Sedm křížků na krku a vizáž čtyřicítky. Které herečky a zpěvačky krásně stárnou
Krása

Sedm křížků na krku a vizáž čtyřicítky. Které herečky a zpěvačky krásně stárnou

Řasení a velké vzory

Máte-li pocit, že jsou vaše prsa moc malá, pak zní doporučení odborníků jasně: vybírejte si takové modely podprsenek, které mají řasení a výraznější vzory. Řasení elegantně vyřeší i problémy s menší asymetrií a barevný vzor roztříští pozornost nového partnera, pokud se vysvléknete do spodního prádla. A ověřený letitý partner stejně ví, jak vaše prsa vypadají, a věřte tomu nebo ne, normální muži tohle opravdu neřeší.

Když kosmetika škodí. Jak se obejít bez chemie?
Krása

Když kosmetika škodí. Jak se obejít bez chemie?

Pozornost odvede plastický vzor a zdobení

Pořiďte si podprsenku s výšivkou a asymetrie bude méně markantní. Pozornost odvede i netradiční zdobení výstřihu nebo šifón či stužky nad košíčky. Ideálním optickým řešením jsou samozřejmě velké abstraktní vzory.

6 kousků, kterých se ani v 50 nemusíte vzdát, noste tenisky i bundičky
Krása

6 kousků, kterých se ani v 50 nemusíte vzdát, noste tenisky i bundičky

Krajka umí leccos

Pokud se pyšníte větším poprsím, zkuste podprsenku s řasenými košíčky nebo jen částečně vyztuženými s krajkou v horním díle. Řasení a krajka jsou pružné, takže se u většího prsu roztáhnou. Tence vyztužená spodní či boční část košů coby samostatně všitý vyztužený díl, upevněný např. ke kostici, tvoří pevnou konstrukci a teprve přes něj je našitá svrchní řasená látka. Takto zpevněné řasené koše dokážou zformovat hezký dekolt.

Hrátky s vycpávkami

Častým řešením menších prsou i případné asymetrie je použití push-up podprsenky s odnímatelnými polštářky, tedy vycpávkami, se kterými můžete manipulovat – buď vycpávku odstranit úplně, nebo jen zmenšit velikost. Jestli push-upky moc nemusíte a dáváte přednost modelům s nevyztuženými koši, kde se prsa „pohodlně usadí“, pamatujte, že rozdíl mezi velikostí prsů bude viditelný.

Sukně nad kolena ve 40? Klidně, ale držte se těchto pravidel
Krása

Sukně nad kolena ve 40? Klidně, ale držte se těchto pravidel

Pomůže vám oblečení

Pro hezčí a vyrovnaný dekolt noste designově uvázané šátky a šály, kravaty a výrazné náhrdelníky. Přes přiléhavý top si můžete obléknout lehký kardigan, vestičku nebo bolerko, službu vám prokážou i halenky, šaty a topy, které mají na předním díle efektní řasení nebo tzv. „vodu“. Naprosto jedinečné je také vrstvení, ať už vámi vymyšlené a z několika dílů oblečení, nebo díky topu, který je sám o sobě dvouvrstvý. Skvěle funguje zavinovačka, velké vzory a poutání na jinou odhalenou část těla, třeba na holá ramena. Ovšem u modelů střižených těsně pod prsa musí nastoupit vhodně zvolená podprsenka.

Zázračné účinky čajového sáčku: Kdy využít zelený a kdy bylinkový?
Krása

Zázračné účinky čajového sáčku: Kdy využít zelený a kdy bylinkový?

Tagy ňadra podprsenka