Když už konečně objevíte vyšší kozačky, které se vám líbí a hlavně jsou extra pohodlné, poslední fáze obouvání, tedy dopnutí zipu, vám radost zkazí? I když jsou rozparky velmi trendy, v případě zipu na botách to neplatí. Je tam právě kvůli tomu, abyste ho dopnula až do konce. Je to podobné jako se špatnou podprsenkou – když už vám sedí košíčky, obvod plandá, a pokud neplandá, prsa nevzhledně přetékají…

Čtěte také

Bundy vás omladí, neváhejte si k nim vzít tenisky

Čtěte také

Hlídejte si proporce: Zaručené stylistické fígle, které po padesátce fungují

Je to těžké…

Možná vás trochu uklidní, že problém s dopnutím vyšších kozaček neřeší jen boubelky, ale také sportovkyně s vypracovanými lýtky. Víte, jak se obecně určuje šířka nohavice u kozaček? Právě délkou stélky, takže ženy, které mají vzhledem k výšce malinkatou nohu, mají také zaděláno na problém. Jakákoli odchylka od normy, kterou stanoví bůhvíkdo, nám přidělává problémy. Naštěstí někteří výrobci na situaci reagují a modely bot označují kromě délky nohy i podle velikosti lýtka, tedy XS, S, M, L, XL až XXL.

Čtěte také

Tlusté svetry jsou trendem letošního roku

Čtěte také

Svetr jako od babičky: Na podzim frčí plastické pletené vzory

Jak si s výběrem kozaček poradit?

Patříte-li mezi ženy s nestandardní konfekční velikostí, musíte dobře znát svoje míry. Změřte si obvod lýtka v nejširší části, a když si půjdete kupovat kozačky, vezměte s sebou krejčovský metr a zapnutou botu jednoduše změřte po obvodu.

Čtěte také

Bambule dodá na hravosti

Čtěte také

Bude vám v 50 slušet kulich s bambulí? Jistě, upleťte si ho sama

Všímejte si detailů

Naoko obyčejné designové prvky mohou mít svoji důležitou funkci. Dlouhá gumová vsadka podél zadního nebo bočního švu kozačky funguje jako strečová manžeta a dokáže se roztáhnout lýtku na míru, nenápadná přezka s páskem nebo efektní šněrování zvětší obvod boty o několik velikostí.

Čtěte také

Pohodlí i elegance

Čtěte také

Heboučké pleteniny: Užijete je při povalování u televize i při home office

Sláva botám-podkolenkám

Dříve se nosily tzv. natahovačky, což byly vysoké latexové kozačky, které se oblékaly jako ponožky. Dnes se trend ponožkových bot vrátil, mívají pevnou spodní část a k ní je připevněna elastická vrchní část, která se přizpůsobí objemu lýtka. Někdy mívají i natahovací kozačky kratší postranní zip, aby se lépe obouvaly.

Čtěte také

Podzimní kolekce módních značek se soustředí na pohodlné oblečení

Čtěte také

Doba covidová, doba tepláková. V kterých můžete i ven a které si nechte na doma