Benefitní programy, jako je Benefit Plus, Sodexo, nebo třeba Edenred, jsou více než klasické papírové stravenky na nákup jídla. Využít je můžete nejen pro kulturní a volnočasové aktivity nebo služby, ale také pro nákup produktů pečujících o vaše zdraví. Právě do péče o zdraví spadá i nákup kosmetiky. Pokud tedy máte možnost čerpat firemní benefity a jste zároveň milovníkem kosmetiky, jde to snadno skloubit dohromady – ať už hledáte kosmetický dárek pro své blízké, nebo vybíráte něco hezkého pro sebe. S benefity můžete zkrátka značně ušetřit na vánočních dárcích během této hektické a nákladné sezóny.

Jak benefity využít při nakupování?

Na stránce vašeho benefitního programu najdete seznam míst a e-shopů, které platbu za benefity akceptují. Pak si mezi nimi stačí najít, co zrovna potřebujete nebo u čeho vám srdíčko nejvíce zaplesá. Při výběru způsobu platby zvolíte svůj benefitní program a zaplatíte podobně jako běžnou platební kartou. Je možné, že si obchod za platbu bude účtovat menší poplatek.

Jakou kosmetiku můžete koupit za benefity?

Výběr kosmetiky za benefity není na konkrétním e-shopu, ale spíše na benefitních společnostech. Obecně se však dá říct, že jde hlavně o pečující a dermokosmetiku. Něco z dekorativní kosmetiky se také najde, obzvlášť, pokud má produkt nějakou přidanou pečující vlastnost – např. SPF nebo hojivé ingredience ve složení. Oční stíny a řasenky tedy moc nehledejte, ale balzámy na rty a některé make-upy možná v nabídce objevíte.

Nejlépe si tedy vyberete z pečujících produktů, a to na pleť, tělo i vlasy. TOP kosmetika, na kterou určitě uplatníte benefity, je od značek často prodávaných v lékárnách. Patří mezi ně např. Vichy, La Roche-Posay, Bioderma, Medik8 nebo Cerave. Tyto produkty mají ověřené účinky na hojení řady kožních problémů a podléhají vysokým farmaceutickým standardům. Nabídka však není limitovaná na značky z lékáren; benefity můžete čerpat i na některé značky přírodní nebo dokonce korejské kosmetiky, jako je Mizon, Purity Vision, Saloos nebo Yves-Rocher.

Spousta možností je také pro nákup vlasové kosmetiky, především na podporu růstu vlasů, regeneraci pokožky hlavy nebo obnovení poškozených vlasů. Pokud chcete začít novou vlasovou kúru pro získání bohatých loken, pak s benefity značně ušetříte. Také produkty na tělo spadají do benefitních programů, nejde však jen o regenerační tělová mléka. Nakoupit můžete i třeba deodoranty, hojivé masti, produkty do sprchy a koupele, nebo oleje proti striím. Snadno tak dáte dohromady kosmetický balíček a ulevíte své peněžence při nákupu na letošní Vánoce, nebo jen pro radost.