O tom, zda jsou extra dlouhé šaty vhodné i pro menší ženy, se diskutuje na módních portálech stále. Ale žádné dogma zřejmě neplatí. Pokud jste menšího vzrůstu a tyhle šaty vás prostě baví, klidně si je oblékejte každý den. To, že vám trochu uberou na už tak menší výšce, určitě víte, na druhou stranu – to, co nosíme, by nám mělo být pohodné a měly bychom se v tom cítit hlavně samy sebou. Takže se vykašlete na obecné poučky a vyberte si šaty, které vám budou slušet vaší optikou, tedy při pohledu do zrcadla. A jestli je vám i zrcadlo jedno, jste šťastná žena, a tak je to správně.

Čtěte také

Znáte triky, jak na dokonalý objem vlasů?

Čtěte také

Vraťte svým vlasům objem: Vyzkoušejte tyto triky a dejte jim bohatou krásu

Centimetry doženete podpatky a klínky

Kdyby vám náhodou opravdu vadily ubrané centimetry, vyřešíte je šmahem. Vysoká surovka, podpatky, klínky a jehly jsou tu pořád, záleží jen na tom, v čem se vám bude pohodlně chodit městem. Koneckonců, když už i menší muži mají možnost koupit si boty na podpatku, který je vtipně skrytý přímo v podrážce, proč byste se měla stresovat nějakým tím optickým centimetrem navíc, který vám přidají právě super boty.

Čtěte také

Jaké šortky padnou vám?

Čtěte také

Chystáte se vytáhnout šortky? Schovejte větší pozadí a přidejte na délce

Skvělý střih je základem úspěchu

Chcete-li být letos opravdu trendy, určitě si pořiďte dlouhé šaty alespoň s jedním volánem. Ideálně kolem lodičkového výstřihu s gumičkou, který pak můžete nechat spadnout ležérně z ramen, přičemž gumička udrží výstřih tam, kde má zůstat. Nebo zvolte šaty s volánem našitým dole, širokým a jen zlehka nařaseným. Nosí se i splývavé šaty kopírující siluetu s vysokým postranním rozparkem. Šaty střižené pod prsy jsou další oblíbenou volbou, ale pokud máte napěchovaný dekolt, paradoxně vám přidají i na objemu břicha. Ženy s plným hrudníkem by proto měly volit spíše áčkový střih šatů s výstřihem do V nebo zavinovací modely ve stylu kimona. Do módy se vrací také plisování a asymetrický střih. A potisky? Ano, ano, ano…

Čtěte také

Správná podprsenka a můžete být odvážná

Čtěte také

Výstřihy, které vám po padesátce vylepší dekolt. Ukažte své přednosti