Michaela Kučerová: O potřebě tolerance a rodičích, co nechápou své děti

Michaela Kučerová | 16. 8. 2021

Nedávno jsem si po práci udělala krásnou procházku. Pěšky ze Smíchova do centra Prahy k Národnímu divadlu a dál. Šla jsem přes most Legií. Přímo pod ním leží Střelecký ostrov, místo, kam chodí Pražáci odpočívat a bavit se.

Je tam krásné dětské hřiště, v létě kino, koncerty a spousta akcí. Na Střeláku, jak mu tady familiárně říkáme, byl právě v nejlepším festival Prague Pride, setkání lidí, kteří mají náklonost ke stejnému pohlaví.

Když jsem šla okolo, zrovna mluvil jeden z řečníků o nutnosti coming-outu, tedy zveřejnění své homosexuální orientace. Mluvil hezky, měl ve všem pravdu. Jenže ono se to dobře říká, ale blbě dělá...

Alena Němečková o brblání, hekání a stěžování si a hlavně o cestě, jak z toho
Příběhy

Alena Němečková o brblání, hekání a stěžování si a hlavně o cestě, jak z toho

Zvlášť když třeba vaši rodiče nejsou odlišnostem nakloněni. Mám ve svém okolí několik šťastných párů holek a kluků, kteří žijí dlouhodobě v souladu, lásce a spokojenosti. Měli štěstí na snášenlivé rodiče, příbuzné, kamarády, okolí.

Pak taky znám případy těch, kteří se kvůli „jiné“ orientaci a nulové toleranci ze strany rodičů odstěhovali buď o pár desítek či stovek kilometrů dál, nebo až na druhý konec zeměkoule. Aby mohli žít svobodně.

Obecně o nutnosti tolerance a přijetí cizího názoru moc hezky mluví v hlavním rozhovoru tohoto čísla zajímavá a inspirativní žena Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity v Brně, ekonomka a možná i kandidátka na českou prezidentku. Tolerantní zbytek léta a hezké čtení!

Tento a další články si můžete přečíst v nejnovějším časopise Vlasta (číslo 33), který je nyní na stáncích:

Tagy Danuše Nerudová Mendelova univerzita v Brně Most Legií Národní divadlo v Praze Prague Pride Praha Smíchov Střelecký ostrov