Milovnice vlasových proměn Alena Schillerová: Jaké účesy a barvy jí slušely?

Andrea Machajdíková | 13. 10. 2021
Hodně tmavé vlasy a krátká ofina nebyly nejlepší volbou
Alena Schillerová jako tmavovláska
Alena Schillerová byla několikrát v podezření, že chodí ke kadeřníkovi i v době lockdownu

Šéfka státní kasy si příliš nepotrpí na módní výstřelky, ale střih a barvu vlasů mění snad každý měsíc. Jaký účes jí zatím slušel nejvíce?

Ať už jste jejím fanouškem, odpůrcem, nebo je vám vlastně tak nějak jedno, nutno podotknout, že Alena Schillerová (57) je aktuálně jednou z nejvlivnějších žen Česka. S tím je mimo jiné spojené to, že téměř každý den stojí před kamerami a následně ji statisíce diváků pozorují na televizních obrazovkách, a tak chce pochopitelně co nejlépe reprezentovat. Pojďme si teď, když není jisté, jak dlouho bude v této vysoké funkci, připomenout, jaké modely už předvedla.

Svět se mění, účes Saskie Burešové ne. Tajemství? Postupné sestříhání a foukaná
Krása

Svět se mění, účes Saskie Burešové ne. Tajemství? Postupné sestříhání a foukaná

Módní přešlapy

Co se týče oblečení, není paní ministryně zrovna módní guru. Dodržuje dress code hodný její funkce, ale velmi často jí zvolený outfit příliš nelichotí. Uznáváme, že to není jednoduché. Šaty nesmí být příliš krátké ani příliš dlouhé, vzory se zase v televizi opticky rozšiřují, ramena by neměla být odhalená, boty otevřené… Ale i přesto se to dá zvládnout. Důkazem je například slovenská prezidentka Čaputová, která dnes a denně předvádí, že i žena ve vysoké politické funkci se může oblékat rafinovaně a inspirativně.

Naučte se dělat culík jako Jennifer Lopez (52). Omládnete jako ona
Krása

Naučte se dělat culík jako Jennifer Lopez (52). Omládnete jako ona

Vlasový chameleon

V čem ovšem ministryně financí naopak vyniká, to jsou účesy. Snad nikdy se nepostavila před kamery, aniž by neměla perfektně upravené vlasy. A kromě toho své účesy ráda mění. V minulosti už ukázala černé mikádo s prostříhanou ofinou, ale i světle hnědý bob (zkrácené mikádo) s vyfoukanou patkou. Později si vlasy zase nechala trochu narůst, ale s barvou experimentovala neustále. Vyzkoušela medovou blond, melíry, ohnivě rudou i platinovou.

A který účes jí vlastně slušel nejvíce? Ministryně je typ, kterému rozhodně sluší světlejší tóny. K tmavým vlasům by se už rozhodně vracet neměla. Ty jí zbytečně přidávají roky navíc a působí v nich velice přísně a tvrdě. Ovšem ani platinová blond není to pravé. Respektive je třeba světlým vlasům přizpůsobit i líčení, které musí být výraznější.

Naprosto ideální jsou pro Alenu Schillerovou světle hnědé vlasy prosvětlené blond melíry nebo oblíbenou barvicí technikou balayage, která působí velice přirozeně. A co se týče sestřihu, nejvíce paní ministryni lichotí délka vlasů lehce přesahující přes ramena a nadýchaná ofina sčesaná na stranu.

Vzpomínky na trvalou: Smrděly jsme čpavkem a všechny jsme vypadaly stejně
Krása

Vzpomínky na trvalou: Smrděly jsme čpavkem a všechny jsme vypadaly stejně

Tagy Alena Schillerová Česko účes Zuzana Čaputová