Jednobarevné kousky se skvěle kombinují

Ano, i takhle se dá minimalismus pojmout. V naší galerii najdete pestrou přehlídku střihů, vesměs over size, které můžete nosit léta bez ohledu na váhové výkyvy. Většinou se jedná o modely, které se skvěle kombinují, neboť jsou striktně jednobarevné, ale nebojte se, nuda to být nemusí. Černou a bílou doplňují i sytější barvy, jako jo kabaltově modrá nebo jasně červená. Všechny střihy mají nějaký atraktivní detail, ať už nařasení, prostřihy, asymetrické zakončení nebo třeba výrazné rukávy.

Čtěte také

Maxi šaty na pláž i do města

Čtěte také

Vzdušné a pohodlné dlouhé šaty do každého šatníku. Na léto jsou jako stvořené

Na nákupech přemýšlejte

Minimalismus sám o sobě nabádá k omezení nákupu oblečení a k tomu, abychom při nákupech přemýšlely "za roh„ a nenechaly se strhnout nějakým módním výkřikem, který nás za pár neděl přestane bavit. Klade důraz na kvalitu kupovaného oblečení a také udržitelnost. A odrazuje od nákupu oblečení s nesmyslnými nápisy, potisky, přehršlí volánků a fiží. Minimalistické oblečení se ale drží nenápadného, přesto stylového designu. Vynechává přemíru zdobení a doplňky omezuje na minimum. Takové oblečení se dá snadno kombinovat, působí střídmě a čistě, přesto z něho můžete vytvořit trendy outfity, které budou nepřehlédnutelné.

Drobný detail dělá divy

I obyčejné bílé tričko s krátkým rukávem může mít neotřelý střih, třeba díky zajímavému výstřihu nebo našité kapse. Jednoduché šaty rovného střihu můžou mít nezvykle střižené rukávy, volné culottes s vysokým pasem můžou zaujmout sklady a v tradiční bílé košili s atypickým stojáčkem zabodujete i při obchodním jednání. Šaty pytlovitého střihu se spadlými rameny můžete nosit hned na několik způsobů, s páskem jako výkřik elegance nebo volně ke kalhotám coby módní ikona.

ZDROJ: Vlasta.cz

Čtěte také

Letní šaty 3x jinak

Čtěte také

Šatů není nikdy dost. Ty s volány, krajkové nebo propínací unosíte i na podzim