Křivák na motorku i na koncert

Oblečení s třásněmi… Co vás napadne hned na první dobrou? Samozřejmě kožená bunda a od ramen po lopatky našitý pruh třásní. Stále ji nosí motorkáři a rockeři, některé módní značky daly obdobě klasického křiváku s třásněmi šanci i vloni. Přiznám se, že jsem si jednu takovou bundu, ovšem z černé džínoviny, pořídila taky. A slavím s ní velký úspěch.

Čtěte také

Jděte nakupovat s kamarádkou nebo se alespoň vyfoťte

Čtěte také

Nejčastější chyby, které děláte ve zkušebních kabinkách. Zkuste se vyfotit!

Šaty „charlestonky“

Dalším velkým hitem pár let zpátky byly šaty ve stylu kabaretních vystoupení, kdy hodně frčel charleston. Osobně se mi móda 30. let líbí dodnes, "charlestonky" a čelenky s pravými pery mají něco do sebe, i když dnes se takhle obléknete maximálně na maškarní nebo tematicky laděnou party, kde je třeba dodržet dress code. Ovšem novodobé šaty s třásněmi, nejčastěji rovného střihu, na tenká ramínka a se záplavou třásní našitých v řadách pod sebou, se sem tam ve výlohách obchodů objeví. Nechala bych tyto výstřelky mladším a zálibu v třásních dávala najevo spíše na doplňcích.

Ovšem ponču třásně sluší

Model, který třásně snese, je klasické pončo. K jeho rozevlátému střihu třásně pasují, stejně tak jako k domácímu župánku nebo kimonu, které si můžete vzít i do společnosti. Pokud si na sebe obléknete model s třásněmi, musíte být velmi obezřetná, čím takový výrazný kousek vyladit. Tady platí bezesporu, že méně je více. Nosí se i přízové šaty nebo sukně zakončené lemem z třásní, ale na nošení takových kousků musíte mít sakra sebevědomí. A zároveň jistou dávku sebereflexe.

Čtěte také

Džínové sluší štíhlým ženám, ale i těm s kily navíc

Čtěte také

Džínové šaty sluší všem. Kupte si ty košilové s rafinovaným střihem

Kupte si raději kabelku

Dalším aktuálním trendem jsou trička, která vypadají, že jste si spodní lem sama rozstříhala a jednotlivé proužky látky zavázala na uzlíky. Opět – takový atypický kousek bude slušet vnučce, vy se raději zaměřte na kabelky a boty, společenské topy, vesty nebo bundičky v tlumených barvách, kde nebudou třásně dominantním, ale jen lehce zdobným prvkem. Ale vraťme se k těm kabelkám! Messenger s širokým popruhem přes rameno, na kterém jsou našité třásně, je absolutním módním hitem. Stejně tak i velká taška s masivním uchem, kterou zdobí přívěsek s třásněmi. A klasické mokasíny? Těm tradičním ozdoba s třásněmi na nártu nemůže chybět.

Čtěte také

Modrá barva je sofistikovaná

Čtěte také

Královská barva! Modrá je elegantní, nadčasová a šik