Zahájení filmového festivalu ve Varech: Bodoval SymfoMIG, chyběla Čvančarová

Jitka Musilová | 2. 7. 2022
Manželka Jiřího Bartošky Andrea předvedla mladistvé volánové šaty s atraktivní žlutou aplikací v oblasti prsou a na spodním lemu sukně.
Jiřina Bohdalová dorazila s vnuky a ve velmi dobré náladě. V pestrobarevném kaftanu v délce po kotníky byla nepřehlédnutelná.
Alena Mihulová tentokrát sáhla po nevinně bílých šatech se zajímavě řešeným výstřihem a vysokým rozparkem.

První promenáda po červeném koberci v rámci 56. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Karových Varech je za námi. Před hotelem Thermal bylo od odpoledních hodin rušno, na slavnostní zahajovací ceremoniál zamířila spousta celebrit. Hvězda, na jejíž róbu byli návštěvníci zvědaví nejvíce, bohužel nedorazila.

Uctění památky Evy Zaoralové

Ceremoniál byl jako již tradičně v režii bratrů Cabanů, večer moderoval oblíbený Marek Eben a úvodní slovo měl samozřejmě prezident festivalu Jiří Bartoška. Ten vzdal hold dlouholeté kolegyni a bývalé umělecké ředitelce festivalu Evě Zaoralové, která bohužel letos v požehnaném věku 89 let zemřela. Kromě této vzpomínky si ji budou návštěvníci festivalu i herečtí kolegové připomínat po celou dobu konání akce výstavou, a také uvedením filmu Federica Felliniho Silnice, který měl pro ni osobně velký význam.

Divoký Waldemar lámal dívčí srdce. Češi mu umožnili zpívat česky i v Americe
Příběhy

Divoký Waldemar lámal dívčí srdce. Češi mu umožnili zpívat česky i v Americe

SymfoMIG bodoval na celé čáře

Po Jiřím Bartoškovi se ujal slova výkonný ředitel Kryštof Mucha a umělecký ředitel Karel Och, poté následovala dlouho očekávaná projekce romantického dramatu Superhrdinové od italského režiséra Paola Genovese. Ovšem pomyslnou třešničkou na slavnostním dortu byl velkolepý koncert SymfoMIG. Jak sám název napovídá, došlo zde k zajímavému propojení hudební skupiny Mig21 a Orchestru a Sboru Národního divadla. Dle velkolepého potlesku a ovací soudě, diváci byli výkonem hudebníků nadšeni.

Elegantní Livie Klausová a pestrobarevná Jiřina Bohdalová

Nás samozřejmě nejvíce zajímaly róby českých celebrit. Nepřehlédnutelná byla manželka samotného prezidenta festivalu archeoložka Andrea Bartošková v šatech s volány i bývalá první dáma Livie Klausová, která zachovala dekórum a zvolila jednoduché a elegantní černé šaty. Herečka Jiřina Bohdalová s vnuky dorazila v pestrobarevném kaftanu, Alena Mihulová se prezentovala jako čistá nevinnost ve sněhobílých uplých šatech s rozparkem.

Nebojte se činek! Silovým tréninkem vytvarujete tělo i zlepšíte držení těla
Hubnutí

Nebojte se činek! Silovým tréninkem vytvarujete tělo i zlepšíte držení těla

Žádný velký módní výkřik nebyl na pořadu večera

Zapózovaly ale i ostřílené módní ikony jako Jana Plodková a Jitka Schneiderová. Jitka pro letošek zvolila umírněnou verzi tělového řaseného korzetu s vlečkou a k němu široké černé kalhoty, Jana se také v jednoduše střižených šatech příliš neodvázala. Po červeném koberci se prošly i další tváře známé z televizních obrazovek, třeba Hana Vagnerová, Denisa Nesvačilová, Tereza Ramba, Anna Fialová a Jenovéfa Boková.

Jitka Čvančarová nedorazila! Škoda

Všichni s nadšením očekávali příjezd Jitky Čvančarové, která je pověstná svojí odvahou a která dokáže výběrem šatů oživit každou společenskou událost. Přestože Jitka do poslední chvíle mlžila, jaké šaty na zahájení festivalu letos vynese, nakonec se jí bohužel fotografové a novináři nedočkali. Máme alespoň malou naději, že nás ohromí některým ze svých modelů v následujících dnech.

Večerními róbami těch dam, které si červený koberec náležitě užily, se můžete pokochat v naší galerii, na některé z oblíbených hereček a jejich dřívější karlovarské modely zavzpomínáme v příštích dnech.

ZDROJ: Profimedia, irozhlas, Kviff

Do Berlína na šakšuku, knedlíčky, lanýže, donuty a za uměním. Tento výlet je sen
Cestování

Do Berlína na šakšuku, knedlíčky, lanýže, donuty a za uměním. Tento výlet je sen

Tagy červený koberec Eva Zaoralová Federico Fellini festival Hotel Thermal Jiří Bartoška Jiřina Bohdalová Jitka Čvančarová Marek Eben šaty