Mokasíny jsou nadčasové a univerzální, nosí se od nepaměti a z módy asi nikdy nevyjdou. Jde o unisex obuv, kdy ty dámské mají samozřejmě trochu jiné ozdoby i podpatky, ale základ zůstává stejný – jazyk přes nárt, přezka nebo střapec, žádné šněrování ani zipy. Na nošení jsou velmi pohodlné. Sortiment klasických mokasínů letos rozšířily modely na profilované široké platformě, tzv. chunky mokasíny.

Původně rybářské boty

Mokasíny mají svůj původ ve Skandinávii, konkrétně v Norsku. Původně je nosili rybáři a v 50. letech minulého století si je oblíbili univerzitní profesoři a obecně hlavně Italové, kteří jsou přístupem k módě proslulí.

Barvičky či umírněnost? Je to na vás

V podzimních kolekcích výrobců obuvi najdete hned několik poutavých a originálních modelů, které potěší srdce každé milovnice extravagantní módy. Na výběr máte jak kousky v černém provedení, tak i modely v módních béžových nebo pastelových odstínech. Robustní mokasíny zdobené výrazným řetízkem nebo kovovou sponou pozvednou váš outfit na novou úroveň. Pokud naopak preferujete umírněnost, oblíbíte si minimalistické mokasíny v černé, bílé nebo tělové barvě, ať už kožené, či lakované.

Čtěte také

Pozor na klimatizaci

Čtěte také

Klimatizace: Pomocník ve vedrech, ale také viník chronických potíží

Masivní podrážka

Důležitou roli hraje podrážka, která může být barevně kontrastní, nebo naopak ladit tón v tónu. Některé z moderních mokasínů mají vysloveně traktorovou podrážku, kterou známe z motorkářských bot nebo klasických farmářek. Tahle podrážka ve spojení s elegantní botou typu mokasíny boduje!

Můžete je nosit takřka ke všemu

Mokasíny sluší kalhotám, šatům i sukním, výborně vypadají v kombinaci s kalhotami cigaretového střihu nebo chinos a košilí. Jste-li příznivkyní džínů, kromě bílých tenisek neexistují lepší boty, které by k denimu ladily stylem. Pokud jde o sukně, k mokasínům noste ty v délce ke kolenům nebo dlaň nad. A opět – tradice se cení, takže v rovně střižené sukni a jednoduchém přízovém svetru s mokasíny na nohách zabodujete. A šaty a mokasíny? Asi nejlepší variantu představují jednoduché košilové šaty.

Zdroj: www.vlasta.cz

Čtěte také

Daniela Kolářová

Čtěte také

Retro z Vlasty – Daniela Kolářová: Doma je „šéf“ žena, to znají všechny maminky

Čtěte také

Dress code ženy

Čtěte také

Dress code v zaměstnání. Za jeptišku? Prsa pryč, sbohem minisukním, ale i denimu

Čtěte také

Jak kombinovat kalhoty a boty

Čtěte také

Tenisky ke zvonáčům a k čemu polokozačky? Manuál, jak správně kombinovat boty