Na podzim se budou nosit bagančata, mokasíny a koně. Umíte o ně pečovat?

Jitka Musilová | 9. 9. 2022
Boty, Deichmann, 999 Kč
Boty, Answear Lab, 1399 Kč
Boty, Nila, 5299 Kč

Ani jsme se nenadáli a za chvilku tu máme podzim. A přestože ještě trochu spoléháme na babí léto, není od věci poohlédnout se po nových uzavřených botách, nejlépe pak kožených.

Hledáte pohodlnou a stylovou podzimní obuv, která vám v botníku vydrží více než jednu sezonu? Vsaďte na modely z pravé kůže! I když je počáteční investice do kožených bot vyšší než do jejich napodobenin, určitě se vyplatí. Pokud budete koženým botám věnovat patřičnou péči, budou vás provázet nejedním podzimem. Obuv z pravé kůže má schopnost se roztahovat a přizpůsobit se tvaru nohy, proto je na nošení velmi pohodlná. Takže neváhejte a běžte do kožených bot! Přírodní kůže je materiál, který při správné péči vydrží neskutečně dlouho.

Impregnujte o sto šest

Nezapomeňte novou obuv před prvním použitím naimpregnovat. Přípravků vhodných k impregnaci kůže je mnoho a seženete je v každém obchodě s botami. Jde většinou o spreje, kterými je třeba obuv postříkat minimálně dvakrát po sobě. V některých prodejnách obuvi nabízejí službu tzv. impregnačních boxů. Během minutky budete mít obuv chráněnou proti nepříznivým vlivům počasí, a to v každém ročním období. Výhodou boxů je i to, že vám ošetří nejen nově zakoupené boty, ale i ty, které máte zrovna na noze nebo v batohu.

Když vlasy volají SOS. Pomůže maska, pozor ale ať vlasy nepředávkujete
Krása

Když vlasy volají SOS. Pomůže maska, pozor ale ať vlasy nepředávkujete

Obuvnická hygiena

Nemyslete si, že koženým botám stačí prvotní impregnace a máte vystaráno na celou sezonu. Boty byste totiž měli (ideálně po každém příchodu domů) zbavit nečistot, nejlépe hadříkem a vlažnou vodou, při větším znečištění použijte kartáč. Pak je nutné boty vysušit a ošetřit nějakým vhodným přípravkem. Na oživení barev si vyberte nejraději takový prostředek, který je o odstín tmavší než bota. Nechte prostředek působit asi čtvrt hodiny a pak boty vyleštěte měkkým hadříkem nebo lešticím žíněným kartáčem. Na škodu rozhodně není ani používání napínáků, díky kterým si obuv zachová svůj tvar a proschne, aniž by se na kůži tvořily nechtěné vrásky a záhyby.

I boty potřebují odpočívat

Dopřejte svým botám relax minimálně tak dlouho, jak dlouho jste je měli předchozí den na nohách. Ideální odpočinek je 24 hodin, kdy boty vyschnou zevnitř a dají se do kondice.

Na co se můžete těšit?

V podzimních kolekcích najdete minimalistické nízké kozačky v černé barvě, hnědých a béžových odstínech a zemitých tónech, atraktivní šněrovací modely a chelsea obuv v minimalistickém designu nebo i s výšivkou. Velkým hitem jsou mokasíny na vyšším blokovém podpatku, kovbojské holínky a bagančata.

Zdroj: www.vlasta.cz

Růžová s obrázky už není pro mě! A kdy začala nosit černou vaše holčička?
Příběhy

Růžová s obrázky už není pro mě! A kdy začala nosit černou vaše holčička?

Kouzelné elixíry proti nachlazení: Potřebovat budete jen pár věcí ze spíže
Zdraví

Kouzelné elixíry proti nachlazení: Potřebovat budete jen pár věcí ze spíže

Levné vs značkové? Styl rozhodně není o tom, jak naditou máte peněženku…
Krása

Levné vs značkové? Styl rozhodně není o tom, jak naditou máte peněženku…

Tagy kůže obuv podzim