Na milenky a rozvody je neužije! Krasavci, kteří stárnou po boku svých žen.

Petra Šmídová | 19. 10. 2022
Karel a Hana Heřmánkovi
Karel a Hana Heřmánkovi
Pierce Brosnan a

Jak se věk pánů blíží padesátce, začne kolem přešlapovat a nebezpečně kroužit krize středního věku. V takových chvílích si muži většinou pořizují motorky, rychlá auta, nebo začínají nesmyslně sportovat. Tak nějak totiž cítí, že je to strašně "cool" a oddálí to nevyhnutelné - stáří. Podobné kratochvíle jsou většinou neškodné a úsměvné. Jenže pozor! Problém nastává tehdy, když na to nové nablýskané auto sbalí nějakou mladou kočičku, s níž znovu okusí mládí a vítr v řídnoucích vlasech. To pak manželkám, které těmto poblázněným mužům stály dlouhá léta po boku, zbydou jen oči pro pláč... Ale nebojte, všichni chlapi nejsou takoví. Věrní držáci existují, a dokonce i mezi celebritami. Kteří herci nosí své ženy na rukou i po letech? Krize středního věku se jim vyhnula obloukem! Kteří herci si hýčkají své ženy?

Šťastný a spokojený vztah na celý život se dnes už moc nenosí. Ve chvíli, kdy nastane problém, lidé strčí hlavu do písku a jdou raději od sebe. Naštěstí ale existují výjimky, které by dlouhodobá láskyplná manželství mohly vyučovat. Jednou takovou je herec a moderátor Jan Čenský, který se svou ženou Danou letos oslavil 33 let ve svazku manželském.

Cukr v malém množství není zlo! Jedna lžička denně může pomoct seniorům
Zdraví

Cukr v malém množství není zlo! Jedna lžička denně může pomoct seniorům

Herec, který se do diváckého povědomí zapsal rolemi princů (zazářil například v pohádce Princové jsou na draka) se už 20. října předvede v premiéře filmu Za vším hledej ženu, kde ztvárňuje bývalého manžela Zlaty Adamovské a otce hlavní hrdinky Hany Vagnerové, která randí s mužem stejného věku jako je její otec. A jak sám Čenský prozradil, je rád, že se s něčím takovým mohla vypořádávat jen jeho filmová postava. "Nemám dceru, ale syna, takže tohle naštěstí řešit nemusím. Pokud bych ale dceru měl a dostala by se do takové situace, snažil bych se jí pomoci. A jako otec bych ji maximálně podporoval. Jsou to ale pouze domněnky," přemýšlí.

Společná radost Somra a Thielové? Léto s kovbojem i sny mimo herectví
Rozhovory

Společná radost Somra a Thielové? Léto s kovbojem i sny mimo herectví

Sám by ale do vztahu s výrazně mladší partnerkou nešel. "Mám kamaráda, který v mém věku má nový vztah, novou ženu a má tříměsíční dítě, tak jsem říkal: 'Chlapče, to je čest, jsi odvážný.' Moje postava je takový muž, který do vztahu s mladší ženou, s níž založil novou rodinu, šel. Je plný naděje, musí si věřit, nechce být zrazován okolím, ale já osobně bych do toho nešel. Naštěstí to mohu jen hrát," říká s úlevou.

Věrnost, láska, tolerance: Kdo ještě má recept na štěstí?

Dalším vzorovým párem jsou manželé Karel a Hana Heřmánkovi. Seznámili se v 80. letech v dabingovém studiu a po narození synů Karla (1989) a Josefa (1990) se rozhodli vzít. Společnými silami vybudovali Divadlo Bez zábradlí, které v minulém roce předali svým synům, a letos v listopadu oslaví krásné 31. výročí od svatby.

Zdroj: Youtube

Držáci se však najdou i mezi zahraničními hvězdami. Příkladem jde Pierce Brosnan, který si svou ženu hýčká už devětadvacet let. Když předloni slavili pětadvacet let v manželství, vysekl někdejší filmový agent 007 manželce Keely dokonce veřejnou poklonu. "Děkuji ti za lásku, kterou mi každý den dáváš. Miluji tvoji vitalitu a vášeň. Když se na mě podíváš, jdu do kolen," uveřejnil sladká slova na sociálních sítích, kde si lidé často utahují z Keelyiné nadváhy. Pierce však takové komentáře nenechává bez odezvy a své ženy se vždy bez mrknutí oka zastane: "Miluji každou křivku jejího těla. V mých očích je to ta nejkrásnější žena, a to i z důvodu, že se postarala o našich pět dětí. Miluji ji za to, jaká je. Nejen za její krásu a teď ji miluji o to víc, když je matkou mých dětí. Jsem na ni pyšný a vždy chci být hoden její lásky," odpovídá rýpalům na Instagramu. Herec se s novinářkou Keely Shaye Smith seznámil v roce 1993 a od té doby ji považuje za Severku, jež mu ukazuje v životě směr.

Zdroj: vlasta.cz FTV Prima

Syndrom vyhoření. Přichází plíživě a nenápadně. Jak poznat varovné signály?
Cestování

Syndrom vyhoření. Přichází plíživě a nenápadně. Jak poznat varovné signály?

Sbírejte jablka za hubičku! Jaké jsou výhody samosběru? A kam na něj vyrazit?
Cestování

Sbírejte jablka za hubičku! Jaké jsou výhody samosběru? A kam na něj vyrazit?

Hvězda seriálu Případy 1. oddělení Juraj Loj: Od Trojana k policii. A má 3 děti
Rozhovory

Hvězda seriálu Případy 1. oddělení Juraj Loj: Od Trojana k policii. A má 3 děti

Tagy Divadlo Bez zábradlí FTV Prima Hana Vagnerová herec Instagram Jan Čenský láska Pierce Brosnan vztah Zlata Adamovská