Nadčasové sněhule

Dávno už je nenosí jen děti. Ty klasické jsou vytuněné protiskluzovou podrážkou a nepropustnou vnější membránou, takže ač vypadají jako boty od Yettiho, plní zároveň i funkci bot, ve kterých se na uklouzaném sněhu nepřizabijete. Hitem letošní sezóny jsou praktické kousky vypolstrované hřejivým kožíškem! Často jsou extrémně barevné, takže maminku nebo babičku „stepující“ u dětské lyžařské školičky hned tak nikdo nepřehlédne. Bonusem je velké pohodlí a hlavně teploučko.

Čtěte také

Udělejte si pořádek v kabelce

Čtěte také

Pořádek v kabelce! Konečně si ji pořádně uspořádejte a nenoste zbytečnosti

Nepromokavé pohorky do každého terénu

Vhodnou alternativou ke sněhulím jsou zimní outdoorové boty. Vsaďte na pevné modely opatřené TEX membránou, která udržuje optimální prostředí pro chodidla i během náročnějších túr. Funkční vrstva membrány, která je umístěna pod svrškem boty, zabraňuje pronikání vody dovnitř. Přitom póry v membráně jsou dostatečně velké na to, aby propustily ven tělesnou vlhkost, takže vám nehrozí zpocení nohou.

Aby membrána opravdu fungovala tak, jak má, je třeba boty pravidelně impregnovat a membránu chránit před nečistotami. Pohorky bývají navíc opatřené protivibrační podešví, která tlumí nárazy, zároveň si je můžete dostatečně utáhnout kolem kotníků, takže vám při náročnějších výstupech nehrozí podvrtnutí.

Čtěte také

Na vyhlášení 26. ročníku Ceny Thálie v Národním divadle zazářila Bára Munzarová v lesklých šatech se zajímavě řešeným živůtkem. Odhalená ramena a transparentní materiál si může herečka se svojí velmi ští

Čtěte také

Styl podle hvězd: Zpívající herečka Bára Munzarová oslavila padesátku

Stylové válenky

Jaké zimní boty jsou podle vás nejpohodlnější? Za nás jsou to právě válenky! Bez podpatku, bez šněrování, stejně jako sněhule zateplené příjemným kožíškem. Jejich příznivci je považují především za ležérní městskou obuv a je pravda, že klasické textilní modely se na sáňkování fakt moc nehodí, ale třeba na procházku po lyžařském letovisku jsou ideální. Stačí je jen správně naimpregnovat.

Čtěte také

Růžová je IN

Čtěte také

Jen růžová to může být! Nebojte se obléci nejsladší barvu ze všech