Nejteplejší zimní boty! Potřebujete je spíše na sáňkování s dětmi nebo na túry?

Jitka Musilová | 23. 1. 2022
Boty s kožíškem, Deichmann, 899 Kč
Sněhule s kožíškem, Crocs, Urbanlux.cz, 2099 Kč
Boty s kožíškem, Nil, 4899 Kč

Chystáte se letos v zimě na hory? Takový prodloužený víkend na svahu nebo rovnou celé jarní prázdniny na sněhu k zimě patří. Až budete balit, nezapomeňte na pořádně teplé zimní boty. Zima od nohou může vaše zimní radovánky pěkně zhatit. Jaké typy bot jsou pro pobyt ve vyšších nadmořských výškách ty nejlepší?

Nadčasové sněhule

Dávno už je nenosí jen děti. Ty klasické jsou vytuněné protiskluzovou podrážkou a nepropustnou vnější membránou, takže ač vypadají jako boty od Yettiho, plní zároveň i funkci bot, ve kterých se na uklouzaném sněhu nepřizabijete. Hitem letošní sezóny jsou praktické kousky vypolstrované hřejivým kožíškem! Často jsou extrémně barevné, takže maminku nebo babičku „stepující“ u dětské lyžařské školičky hned tak nikdo nepřehlédne. Bonusem je velké pohodlí a hlavně teploučko.

Pořádek v kabelce! Konečně si ji pořádně uspořádejte a nenoste zbytečnosti
Krása

Pořádek v kabelce! Konečně si ji pořádně uspořádejte a nenoste zbytečnosti

Nepromokavé pohorky do každého terénu

Vhodnou alternativou ke sněhulím jsou zimní outdoorové boty. Vsaďte na pevné modely opatřené TEX membránou, která udržuje optimální prostředí pro chodidla i během náročnějších túr. Funkční vrstva membrány, která je umístěna pod svrškem boty, zabraňuje pronikání vody dovnitř. Přitom póry v membráně jsou dostatečně velké na to, aby propustily ven tělesnou vlhkost, takže vám nehrozí zpocení nohou.

Aby membrána opravdu fungovala tak, jak má, je třeba boty pravidelně impregnovat a membránu chránit před nečistotami. Pohorky bývají navíc opatřené protivibrační podešví, která tlumí nárazy, zároveň si je můžete dostatečně utáhnout kolem kotníků, takže vám při náročnějších výstupech nehrozí podvrtnutí.

Styl podle hvězd: Zpívající herečka Bára Munzarová oslavila padesátku
Krása

Styl podle hvězd: Zpívající herečka Bára Munzarová oslavila padesátku

Stylové válenky

Jaké zimní boty jsou podle vás nejpohodlnější? Za nás jsou to právě válenky! Bez podpatku, bez šněrování, stejně jako sněhule zateplené příjemným kožíškem. Jejich příznivci je považují především za ležérní městskou obuv a je pravda, že klasické textilní modely se na sáňkování fakt moc nehodí, ale třeba na procházku po lyžařském letovisku jsou ideální. Stačí je jen správně naimpregnovat.

Jen růžová to může být! Nebojte se obléci nejsladší barvu ze všech
Krása

Jen růžová to může být! Nebojte se obléci nejsladší barvu ze všech

Tagy Jarní prázdniny obuv