V dospělosti kolem 3% lidí. Průběh atopické dermatitidy je chronický, se střídáním období klidu a vzplanutí nemoci. Pokožka zdravého člověka je pokryta kožním ochranným filmem, který je u jedince s atopickým ekzémem (atopika) nedostatečný. Buňky mají špatnou soudržnost a odumírají rychleji než u zdravé kůže. Zánět se pak projevuje zarudnutím, popraskáním a vysušením pokožky. Na kůži se objeví podlité pupínky, pokožka mokvá a následně se na ní vytváří tvrdá krusta. Vysušená místa pálí a svědí, což nutí ke škrábání. Svědění obtěžuje hlavně v noci, což negativně ovlivňuje kvalitu spánku, ale také psychiku.

Lupénka (Psoriáza) - je chronická, zánětlivá kožní choroba. Do vínku ji dostáváme geneticky a postihuje více než 2 % populace. V případě této nemoci si kůže urychlí „dospívání“ buněk. Kůže je uzpůsobena ve vrstvách a než se vyzrálá kožní buňka dostane na povrch, trvá to 28 dní. Tehdy základní buněčná vrstva vyzraje a dostane se na povrch kůže, takový je normální průběh. U lupénky se ale buňka dostane na povrch velice brzy, často již za 4 dny, tedy 7x rychleji. Tyto buňky jsou, ale nezralé. Kůže je tudíž šupinatá, tvoří ji plastická nachová zánětlivá ložiska. Onemocnění se bohužel nedá vyléčit, ale dají se úspěšně mírnit jeho projevy.

Pro úspěšný boj proti těmto kožním onemocněními je dobré dodržovat několik zásad: psychickou pohodu, dostatečný pohyb, posilovat imunitu, dodržovat pestrou a vyváženou stravu, dostatečný spánek a pitný režim. Důležitá je, ale také péče o kůži kosmetikou na přírodní bázi.

ATOPICANN bio konopný krém s vysokým obsahem bio konopného oleje a řadou účinných přírodních látek kůži zjemňuje, vyhlazuje, podporuje její regeneraci, vyživuje a zanechává zklidňující pocit. Je vhodný i pro nejnáročnější pokožku se sklonem k ekzémům a kožním projevům lupénky. Je ideální i jako doplňková péče o pokožku při léčbě kortikoidy.

Jeho přírodní složení spojuje vysoce účinné látky pro zmírnění příznaků, jako jsou: bio kokosový olej, bio konopný olej a extrakt z konopných semen, bio olivový olej, rašelinový extrakt, mořská sůl, zinek, koloidní stříbro a vitamín E.

www.annabis.cz